.
.
.

قرارگاه خاتم‌ الاوصیا: می‌توانیم در ۸ دقیقه اسرائیل و در ۴۸ ساعت آمریکا را از بین ببریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عظیم ابراهیم پور جانشین قرارگاه خاتم‌الاوصیا سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که قدرت سایت‌های موشکی ایران الآن به حدی رسیده که می‌توانند در کمتر از ۸ دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، عظیم ابراهیم‌پور عصر چهارشنبه ۲۷ آوریل در مراسم اختتامیه اردوهای راهیان نور در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: «گزینه‌های نظامی گروه ۱+۵ برای ما مهم نیست و آن‌ها می‌دانند اگر کوچک‌ترین حرکتی اتفاقی بیفتد تمام نقاط مهم آمریکا را که شامل یک هزار و ۲۰۰ مکان شناسایی شده است در کمتر از ۴۸ ساعت از بین می‌بریم».

گروه ۱+۵ را کشورهای طرف مذاکره هسته‌ای با ایران تشکیل می‌دهند که عبارتند از: آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، به علاوه آلمان.

جانشین قرارگاه خاتم الاوصیا با اشاره به سایت‌های موشکی ایران افزود: «قدرت سایت‌های موشکی ایران الآن به‌ حدی رسیده که می‌توانند در کمتر از ۸ دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان کنند».

ایران اخیرا چند آزمایش موشکی انجام داده است، آزمایش‌هایی که خشم غرب را برانگیخت تا جایی که لایحه‌ای برای تحریم ایران به خاطر این آزمایش ها، در کنگره آمریکا مطرح شد. برخی از ناظران معتقدند که ایران با وجود ادامه برنامه موشکی حتی در دوره تحریم، اما درباره توان موشکی خود مبالغه می‌کند.