فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وخامت وضعيت جسمى جابر سخراوى، فعال عرب اهوازى در زندان

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  جابر سخراوى(صخراوي ) فرزند گحامى 30 ساله ،فارغ التحصيل رشته كامپيوتر،از اهالى كوى علوى شهر اهواز، در تاريخ 4/1/1393 توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و در دادگاه انقلاب اهواز به اتهام اقدام عليه امنيت كشور محاكمه و به 14 سال و نيم محكوم شد.

  جابر بمدت 3 ماه در بازداشتگاه اطلاعات تحت شديدترين شكنجه بوده و در 27 خردادماه 1393 بدليل وخامت وضعيت جسمى، او را به زندان كارون منتقل مى كنند.

  به گزارش اين شكنجه ها باعث فلج سمت راست بدن جابر شده و هم اكنون حتى پاى راست او كوتاه شده است.اين فعال عرب اهوازى توسط ماموران اطلاعات بوسيله باتوم برقى بشدت شكنجه شده بطورى كه آثار شكنجه وسوختگى بر روى كمر و پاهاى وى تا كنون موجود است.

  به گزارش کریم دحیمی، فعال حقوق بشر اهواز، در اثر اين شكنجه هاى شديد و قرون وسطايي جابر از درد كليوى، ورم بيضه ها و درد مجارى ادرار رنج مى برد و بينايي او ضعيف شده است. شكنجه هاى فيزيكي و روانى ماموران اداره اطلاعات بر جابر سخراوى طورى بوده كه تا دو ماه بعد از انتقال از بازداشتگاه اطلاعات به زندان كارون خونريزى معده داشته و وضعيت او روز به روز وخيم تر مى شود.

  بدليل شكنجه واستفاده از داروهاى آرام بخش بر وضعيت رواني جابر سخراوى تاثير زيادى گذاشته و در حال حاضر در زندان شيبان (مجتمع حرفه آموزى اهواز ) در اثر كوچكترين بحث و گفتگو باعث خشم وعصبانيت و درگيري با ديگران مى شود. جابر سخراوى در همان روزهاى اوليه بازداشت وبنا به گفته اداره اطلاعات در بازداشتگاه سكته مغزى كرده و در بيمارستان معالجه مى شود.

  بستگان و خود جابر سخراوى از بيمارستانى كه در آن بسترى شده اطلاعي ندارند. نزديكان جابر سخراوى قضيه سكته او را قبول نمى كنند ومى گويند فلج شدن سمت راست بدن او را ناشى از شكنجه و شوكهاى برقى مى دانند. بنا به گزارش فعالان حقوق بشر، جابر سخراوى در داخل زندان توسط بهداري زندان نيز معالجه مى شود اما بستگان او مى گويند بعضى داروها را از بيرون مى خريم وبه زندان مى دهيم.

  خانواده جابر سخراوى تلاشهاى زيادى جهت گرفتن مرخصى براى معالجه او در بيمارستان كرده اند اما تا كنون موفق نشده اند و دادگاه انقلاب با درخواست آنها براى چندمین بار موافقت نکرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران