فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محکومیت چهار روزنامه‌نگار ایرانی به زندان‌های بلند مدت

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  پس از ۶ ماه از دستگیری شماری از روزنامه نگاران ایرانی در چارچوپ پروژه نیروهای امنیتی که «مقابله با نفوذ» نام گرفته بود، قاضی صلواتی از قضات دادگاه انقلاب تهران، در احکامی سنگین آفرین چیت‌ساز، احسان مازندرانی، احسان صفرزایی و داوود اسدی را به تحمل ۵ تا ۱۰ سال و در مجموع به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

  محمود علیزاده‌ طباطبایی وکیل مدافع این روزنامه نگاران، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، با اشاره به احکام صادر شده برای این چهار روزنامه‌نگار گفت: «دادگاه انقلاب این متهمان را در مجموع به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم کرده است».

  وی ادامه داد: «طبق حکم دادگاه، آفرین چیت‌ساز به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و ارتباط با دولت‌های بیگانه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است».

  این وکیل دادگستری ادامه داد: «احسان مازندرانی نیز به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت، از سوی دادگاه به تحمل ۷ سال حبس محکوم شده است. داود اسدی و احسان صفرزایی نیز به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت، هرکدام به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده‌اند».

  علیزاده‌طباطبایی از تصمیم این متهمان برای اعتراض به احکام صادره خبر داد.

  پروژه «نفوذ» را برای نخستین بار علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته‌ای مطرح کرد. خامنه‌ای کسانی که «دشمن» نامید را متهم کرد که تلاش دارند با استفاده از توافق هسته‌ای، در ایران «نفوذ» کنند.

  پس از آن این واژه از سوی شماری از مسئولان اصولگرا در ایران مطرح شد و شماری از روزنامه‌نگاران و همچنین بازرگانان به اتهام دست داشتن در پروژه «نفوذ» بازداشت شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران