.
.
.

قاسم سلیمانی به روسیه سفر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از خبرگزاری‌های بین‌المللی، از سفر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به روسیه خبر داده‌اند.

ابتدا شبکه خبری فاکس‌نیوز به نقل از «چند» منبع، از سفر قاسم سلیمانی به روسیه خبر داد. خبرگزاری رویترز هم به نقل از «سه منبع» این خبر را تایید کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه، هدف از سفر فرمانده سپاه قدس را ملاقات با فرماندهان ارتش و رهبران روسیه خوانده است.

در حالی که فاکس‌نیوز گزارش داده که سلیمانی قصد دارد در مسکو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کند، اما کاخ کرملین اعلام کرده است که دیداری میان این دو صورت نخواهد گرفت.

در ماه‌های اخیر، چند بار گزارش‌هایی از سفر قاسم سلیمانی به روسیه منتشر شده است. آخرین بار حدود چهار ماه پیش بود که خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، از سفر سلیمانی به مسکو خبر داده بود که با تکذیب کرملین همراه شد.

در گزارش فاکس نیوز آمده است که این دومین سفر سردار سلیمانی به مسکو از زمان حصول توافق هسته‌ای و اولین سفر او بعد از خروج بخشی از نیروهای روس از سوریه است.

ایران و روسیه در جنگ داخلی سوریه از حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، حمایت می‌کنند.

این هفته اعلام شد که مرحله اول قرارداد تحویل سامانه دفاع موشکی روسی اس-۳۰۰ به ایران در مسیر اجرایی شدن قرار دارد. به نوشته فاکس نیوز، تحویل این سامانه به ایران در «سفر پیشین» سلیمانی به مسکو نهایی شده است.