.
.
.

نماینده خامنه‌ای: برگزارش کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد محمدیان رئیس نمایندگی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه‌ها می‌گوید که برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است.

محمدیان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای رسمی ایران گفته است: «موضوع موسیقی سال‌ها قبل هم مورد توجه بود و با توجه به اختلاف نظری که درباره برگزاری کنسرت‌ها و نوع موسیقی در دانشگاه‌ها بود، لازم است که سیاست گذاری در این رابطه صورت گیرد».

وی ادامه داده است: وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه آزاد و نهاد رهبری ولی فقیه در دانشگاه‌ها متولی این سند هستند و این سند با همکاری آن‌ها تصویب و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است».

محمدیان در پاسخ به این سوال که چه نوع موسیقی باید در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد افزود: ‌«در دانشگاه‌ها باید از موسیقی فاخر و متعالی که از نظر محتوایی و مسائل شرعی تعریف درستی داشته باشد استفاده شود، چرا که دانشگاه‌ها یک محیط علمی هستند و برگزاری کنسرت با فضای علمی سازگار نیست».

او افزوده است که برای این تصویب این سند اختلاف نظری وجود نداشت و تمامی موارد و موضوعات آن به صورت اجماعی مورد تایید و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. سند موسیقی اواخر پارسال تصویب و به دانشگاه‌های ابلاغ شد.