.
.
.

امام جمعه اهواز: پیش‌بینی می‌شود جنتی رئیس آینده مجلس خبرگان باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محسن حیدری امام جمعه اهواز و نماینده این شهر در مجلس خبرگان رهبری، از تلاش اصولگرایان برای ریاست احمد جنتی بر مجلس خبرگان خبر داد و شانس اکبر هاشمی رفسنجانی را برای دست‌یابی به این سمت، ضعیف دانست.

اکبر هاشمی رفسنجانی که این روزها در اوج تنش با اصولگرایان ایران و حتی علی خامنه‌ای رهبر این کشور به سر می‌برد، در انتخابات اخیر مجلس خبرگان، بیشترین آرا را در تهران به دست آورد و به عنوان نخستین منتخب، وارد این نهاد شد.

در این انتخابات برخی از نزدیکان اصولگرای علی خامنه‌‌ای از جمله محمد تقی مصباح یزدی و محمد یزدی رئیس این مجلس، رای نیاوردند. احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان هم آخرین راه یافته تهران به مجلس خبرگان است.

حیدری در مصاحبه با سایت «الف» گفته است که رفتار‌های هاشمی رفسنجانی «دور از شان روحانیت» است و «در واقع ایشان حالت انتقام‌گیری پیدا کرده است که کسی را که در خط او نیست، تخریب کند و بکوبد تا نفس راحت بکشد.»

وی افزوده است که هاشمی رفسناجمی «کسانی را تشویق می‌کند که یا همراه او باشند یا دست کم نسبت به او بی‌تفاوت باشند و موضع منفی نگیرند.»

امام جمعه اهواز فعالیت هاشمی رفسنجانی در انتخابات اخیر را تنها در تهران موفق ارزیابی کرده و مدعی شده است که او در سایر استان‌ها «جواب منفی» گرفته است.

حیدری همچنین احتمال ریاست هاشمی رفسنجانی بر مجلس آینده خبرگان رهبری را ضعیف دانسته و شانس احمد جنتی در کسب این کرسی را زیاد ارزیابی کرده است.

امام جمعه اهواز در این باره گفته است که تلاش‌ها و دعوت‌ها از احمد جنتی برای نامزدی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری آغاز شده و «ما پیش‌بینی می‌کنیم ایشان رئیس دوره پنجم مجلس خبرگان شوند.»