فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خبرگزاری تسنیم: CIA از طریق لوازم آرایشی از ایرانی‌ها جاسوسی می‌کند

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، در گزارشی ادعا کرده است که CIA، سرویس اطلاعاتی آمریکا، از طریق لوازم آرایشی و مژه‌های مصنوعی از ایرانی‌ها که سومین مصرف کننده بزرگ خاورمیانه هستند، جاسوسی می‌کند.

  این خبرگزاری در گزارش خود هشدار داده است که «روش جدید جاسوسی سازمان CIA با بکارگیری لوازم آرایش، هشداری برای کشور ما تلقی می‌شود، زیرا ایران سومین مصرف کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین وارد کننده لوازم آرایشی جهان است.»

  این گزارش می‌افزاید: «زنان و دختران جوان، استفاده از لوازم آرایشی را جزو لاینفک زندگی خود می‌دانند و این تمایل باعث شده است کشورمان تبدیل به سومین مصرف کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین وارد کننده لوازم آرایشی در جهان شود.

  مصرف زیاد لوازم آرایش در کشور در حالی است که این ابزار به ظاهر ساده که فقط به منظور افزایش زیبایی استفاده می‌شود، می‌تواند ابزاری برای جمع‌آوری اطلاعات D. N. A مصرف‌کنندگان باشد.»

  این خبرگزاری مدعی شده است که «یک دانشمند علوم رایانه برزیلی با ترکیب مواد رسانا و تجهیزات بی‌سیم در وسایل آرایشی معمولی از جمله سایه، مژه مصنوعی، خط چشم و ناخن مصنوعی شیوه نوینی برای برقراری ارتباط از راه دور با وسایل الکترونیکی مانند پهپاد‌ها ارائه کرده بود.»

  به گفته این خبرگزاری «یکی دیگر از روش‌های جاسوسی که در گذشته امتحان شده «مژه مصنوعی» بوده است؛ مژه مصنوعی از فلز ساخته شده و توسط چسبی که با جوهر رسانا پوشش داده شده است، به چشم می‌چسبد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران