فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فعالیت‌های هاشمی رفسنجانی در شبکه‌های مجازی تعلیق شد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  چند روز پس از واکنش علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به توئیت جنجال برانگیز منسوب به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این کشور، مشاور آقای هاشمی از تعلیق حساب کاربری منتسب به او در شبکه‌های مجازی خبر داد.

  هفته گذشته توئیتی در حساب کاربری منسوب به هاشمی منتشر شد که تذکر جدی خامنه‌ای را در پی داشت. رهبر جمهوری اسلامی ایران در یک سخنرانی عمومی با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می دانند و نه موشک گفت: ««این‌که بگویند فردای دنیا» فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی ناآگاهی گفته شود، که ناآگاهی است، اما اگر از روی آگاهی باشد، خیانت است».

  هاشمی رفسنجانی چهارشنبه ۶ آوریل در دیدار مدیران دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نطام از این توییت تبری جسته و انتساب آن به خود را تکذیب کرده است.

  در همین حال یکی از مشاوران هاشمی گفت: «حساب‌های توئیتر، اینستاگرام و تلگرامی که به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد شده در اختیار دبیر سایت ایشان بوده و وی بدون هماهنگی با رئیس مجمع تشخیص اقدام به انتشار مطالب کرده است».

  وی گفت: «کلیه فعالیت‌های مجازی که به نام هاشمی در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شده به حالت تعلیق درآمده و تا زمان مشخص شدن مسئول ذی‌صلاح برای نظارت بر این گونه فعالیت‌ها، فعالیت حساب‌های کاربری مربوطه متوقف شده است».

  در واکنش به سخنان رهبر جمهوری اسلامی، متصدی حساب توییتری رفسنجانی توضیح داد که اظهارات وی تقطیع شده و متن اصلی را به این ترتیب اصلاح کرد که: «فردا دنیای گفتمان‌هایی نظیر انقلاب اسلامی است نه موشک‌های قاره‌پیما و بمب هسته‌ای … »

  در انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری، که مسئولیت انتخاب رهبر جمهوری اسلامی را برعهده دارد، اکبر هاشمی رفسنجانی با کسب بیشترین آرا، از تهران به عضویت این مجلس درآمد. در مقابل، برخی از نامزدهای این انتخابات از تهران که به نزدیکی با نظرات آقای خامنه‌ای شهرت دارند نتوانستند به مجلس رای یابند یا با آرای بسیار کمتری انتخاب شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران