.
.
.

گفتگوی تلفنی روحانی-پوتین پیرامون اوضاع سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس جمهوری های روسیه و ایران روز دوشنبه در یک گفتگوی تلفنی پیرامون اوضاع در سوریه با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند. هردو کشور از حامیان رژیم بشار اسد در سوریه هستند.

به گزارش رویترز، کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و حسن روحانی، رئیس جمهوری های روسیه و ایران، در یک مکالمه تلفنی به تبادل نظر در باره مناقشه سوریه پرداختند. کرملین توضیح بیشتری از این مکالمه نداده است.

این در حالی است که رژیم اسد و مخالفان مورد حمایت غرب هم اکنون با میانجیگری سازمان ملل متحد به دنبال پایان دادن به درگیریهای 5 ساله در این کشور هستند، که بیش از نیم میلیون نفر کشته برجای گذاشته است.

به نقل از روحانی آمده است که هماهنگی تهران و مسکو در صلح سوریه نقش اساس را بازی می کند. خبرگزاری ایرنا به نقل از روحانی نوشت: "در زمان آتش بس، گفتگوی سیاسی میان گروههای سوری باید سرعت بگیرد، اما این به معنی توقف جنگ با تروریستها در سوریه نیست."

در همین حال مقامات روسیه و ایران به رژیم اسد برای بازپس گیری شهر تدمر از داعش تبریک گفتند. نیروهای رژیم اسد با پشتیبانی شدید هوایی روسیه روز یکشنبه موفق به بازپس گیری شهر تدمر از داعش شدند. این شهر به مدت یکسال در تصرف داعش بود.