فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «برخی سفارتخانه‌های ایران به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده‌اند»

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  باقر حسینی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، می‌گوید که برخی از سفارتخانه‌های این کشور به دلیل کمبود اعتبار، تعطیل شده‌اند.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینی در این باره گفت: «متأسفانه برخی از سفارتخانه های ایران به علت عدم توجه و نبود منابع مالی، عملا تعطیل شده اند و این موضوع برای جمهوری اسلامی بسیار نامطلوب است».

  این نماینده مجلس با اشاره به وضعیت اعتبار و بودجه وزارت خارجه در لایحه بودجه سال ۹۵ شمسی، گفت: «افزایش اعتبار وزارت خارجه در سال آینده بسیار کم و ناچیز است و امیدوارم مجلس و نمایندگان تمهید مناسبی برای این مسائل بیاندیشند».

  نماینده زابل و زهک در مجلس ادامه داد: «در چند سال اخیر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بازدیدهایی را از سفارتخانه های جمهوری اسلامی در برخی کشورها داشته اند، که متأسفانه در این بازدید، برخی سفارتخانه در وضعیت نا مناسبی قرار داشتند».

  وی افزود: «یکی از اولویت های وزارت خارجه در شرایط کنونی حمایت از سفارتخانه های کشورمان است، که لازمه این موضوع، افزایش اعتبار و تقویت بودجه ای وزارتخانه است».

  این نماینده مجلس ایران، صریح کرد: «متأسفانه برخی از سفارتخانه های ایران به علت عدم توجه و نبود منابع مالی، عملا تعطیل شده اند و این موضوع برای جمهوری اسلامی بسیار نامطلوب است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران