.
.
.

انتشار عکس رضا ضراب از بازداشتگاهی در امریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ترکیه عکسی را منتشر کرده اند که رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترک، را با چهره‌ای نگران تحت بازداشت در امریکا نشان می‌دهد.

به گزارش خرداد رضا ضراب به اتهام پولشویی و نقض تحریم های امریکا علیه ایران در بازداشت در میامی به سر می برد. گفته شده که ضراب به زودی توسط دستگاه قضایی امریکا در دادگاهی در منهتن محاکمه خواهد شد و احتمالا دادگاهش در ماه آوریل خواهد بود.

رضا ضراب (صراف)، تاجر ایرانی- ترک، به اتهام دور زدن تحریمهای آمریکا و جامعه بین المللی علیه دولت ایران به دستور مقامات قضایی آمریکا بازداشت شد.

ضراب روز شنبه ۱۹ مارس در شهر میامی در ایالت فلوریدای آمریکا بازداشت شد و موارد اتهامی او روز دوشنبه در دادگاه فدرال نیویورک به اطلاع عموم رسید. به گفته دادستان آمریکا، ضراب متهم است بین سالهای۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به سود دولت ایران و مقامات دیگر دست به پولشویی صدها میلیون دلار و معاملاتی سوری برای پنهان کردن ماهیت واقعی آنها زده است. از دو نفر دیگر در این پرونده نام برده شده به نام‌های کاملیات جمشیدی و حسین نجف زاده، که هردو ایرانی هستند و هم اکنون فراری هستند.

رضا ضراب یا رضا صراف (متولد ۱۳۶۲ هجری شمسی در تبریز)، یک ایرانیِ مقیم ترکیه است. وی در سال ۲۰۱۳ به اتهام فساد اقتصادی در کشور ترکیه بازداشت شد. گفته می‌شود رضا ضراب همکاری‌های اقتصادی گسترده با شرکت سورینت متعلق به بابک زنجانی داشته است. او در ترکیه به رضا صراف معروف است.