.
.
.

اوباما: عاملان حملات بروکسل را تحت پی‌گرد قرار خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۲۲ مارس، حملات «ننگینی» که در بروکسل پایتخت بلژیک روی داد و به کشته شدن دستکم ۳۴ تن انجامید را محکوم کرد و گفت آمریکا هر چه در توان دارد برای پی‌گرد مسئولان این حملات، انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوباما که در هاوانا پایتخت کوبا سخن می‌گفت، اظهار داشت: «بدون توجه به تابعیت‌ها، نژادها یا دین‌هایمان، باید در کنار یکدیگر برای جنگ با آفت تروریسم بایستیم. می‌توانیم کسانی که سلامت و امنیت مردم را در سراسر جهان تهدید می‌کنند، شکست دهیم و آن‌ها را شکست خواهیم داد».

اوباما افزود: «احساسات و دعاهای مردم آمریکا، با مردم بلژیک است، با آن‌ها در محکومیت این حملات ننگین علیه بی‌گناهان، متحد هستیم».

او ادامه داد: «هر آن‌چه لازم و ضروری است، برای پشتیبانی از دوست و هم‌پیمانمان بلژیک در محاکمه مسئولان حملات انجام خواهیم داد و این دلیل دیگری است بر اتحاد جهان».

روز سه‌شنبه چند انفجار، فرودگاه بین‌المللی و متروی بروکسل را هدف قرار داد که دستکم ۳۴ تن را کشت و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد. این خونبارترین حمله تروریستی به اروپا پس از حملات چند ماه پیش پاریس پایتخت فرانسه است. گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

از سویی اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در کنگره این کشور اعلام کرد که حملات بروکسل پایتخت بلژیک، تاثیری بر عزم ایالات متحده و هم‌پیمانانش در شدت بخشیدن به حمله نظامی به گروه دولت اسلامی موسوم به داعش نخواهد داشت.