.
.
.

کارمند وزارت امور خارجه فرانسه به زندان اوین منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با وجود صدور وثیقه، نازک افشار کارمند ایرانی الاصل وزارت امور خارجه فرانسه، به دلیل تعطیلات پایان سال آزاد نشده و به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گزارش سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران اصلاح طلبان ایران، نازک افشار، کارمند سابق سفارت فرانسه در تهران که ابتدای هفته جاری در فرودگاه "امام خمینی" بازداشت شده بود، به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

بنا بر این گزارش، باوجود آنکه قاضی صلواتی برای این زندانی سیاسی ۵۰۰ میلیون وثیقه صادر کرده است اما با توجه به تاخیر امور اداری، آزادی میسر نشد و وی باید سال تحویل و ایام نوروز را در زندان سپری کند.

این کارمند وزارت امور خارجه فرانسه برای دیدار مادر مریض خود که پزشکان از درمان وی قطع امید کرده بودند به ایران سفر کرده اما خودش نیز از بیماری خاصی رنج می‌برد و هنگام انتقال به زندان اوین جلوی در اوین دچار تشنج شده، از حال رفته و بر زمین افتاده است. او به دلیل همین بیماری در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد.

نازک افشار پیش از این در تابستان سال ۲۰۰۹ و در جریان اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آن سال، نیز به دلیل اشتغال در بخش فرهنگی سفارت فرانسه بازداشت و پس از مدتی آزاد شده و به فرانسه بازگشته بود.