.
.
.

علی مطهری: تاریخ مصرف تندرو‌ها تمام شده و «اصول‌گرایی» محکوم به نابودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی مطهری نماینده اصلولگرای مجلس شورای ایران می‌گوید که تاریخ مصرف تندرو‌ها در ایران تمام شده و جریان «اصول‌گرایی» با روش و اصول فعلی محکوم به نابودی است.

علی مطهری در گفت‌وگو با ویژه نامه نوروزی روزنامه «آرمان» از جدا شدن علی لاریجانی از محافظه‌کاران استقبال کرده است.

این نماینده مجلس ایران در پاسخ به این سوال که چرا جریان تندرو رایزنی رییس جمهور برای ردصلاحیت شدگان را دخالت در امر بررسی صلاحیت‌ها عنوان می‌کرد؟ گفته است: «این اظهارات آن‌ها ناشی از ترس است چون آن‌ها در مجلس نهم هرآنچه می‌خواستند انجام دادند و کسی مانعشان نشد اما در ‌‌نهایت چه شد؟»

او افزوده است: « مردم آن‌ها را ردصلاحیت کردند و گفتند تاریخ مصرف تندروی در خانه ملت تمام شده و ملت بیش از همیشه از خانه خودش محافظت می‌کند».

مطهری در پاسخ به سوالی درباره اعلام استقلال لاریجانی در انتخابات مجلس، اظهار داشته است: «تصمیم درست اما دیرهنگامی بود. یعنی آقای لاریجانی باید خیلی زود‌تر استقلال خود را از جریان اصولگرایی اعلام می‌کرد».

او تاکید کرده است: «اصولگرایان دچار تشتت افکار شده بودند یعنی اندیشه‌ها و اهداف آنان با یکدیگر همخوانی نداشت بنابراین دور یک میز نشاندن آن‌ها برای یک تصمیم واحد دور از واقعیت شده بود».

این نماینده مجلس شورا که در فهرست اصلاح طلبان در انتخابات اخیر مجلس نیز حضور داشت، افزوده است: «جریان اصولگرایی با روش و تفکر و عملکردی که در ۱۰ سال گذشته داشته است محکوم به نابودی است و اگر در اصول و مبانی فکری و عملی خود بازنگری نکند دیگر از سوی افکار عمومی قابل پذیرش نیست».