.
.
.

رفسنجانی: آن‌هایی که ریاضت کشی مردم را می‌خواهند، خودشان طور دیگر زندگی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران می‌گوید آن‌هایی که ریاضت کشی مردم را می‌خواهند، خودشان طور دیگر زندگی می‌کنند.

در پی نابسامان شدن اوضاع اقتصادی ایران به ویژه پس از تحریم‌هایی که علیه این کشور به خاطر برنامه هسته‌ای اش اعمال شد، برخی از مسئولان ایرانی از مردم خواستند ریاضت بکشند. البته اوضاع نابسامان اقتصادی تنها به تحریم‌ها مرتبط نیست بلکه در سال‌های اخیر، بزرگترین پرونده‌های فساد دولتی در ایران فاش شد.

به گزارش ایسنا اکبر هاشمی رفسنجانی صبح روز شنبه ۱۲ مارس، در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول و نامزدهای مرحله دوم ائتلاف امید در انتخابات مجلس دهم که در محل کتابخانه‌ ملی برگزار شد، اظهار کرد: «خوشحالم که در جمع کسانی هستم که امید داریم تاریخ‌ساز انقلاب کشورمان شوند. ما تحولاتی پشت سر گذاشتیم که آخرین بخش آن از سال ۸۴ شروع شد و به سال ۹۲ ختم پیدا کرد. برخی از این تحولات منفی بودند و وضع کشور، انقلاب و اسلام را به سمت بدی بردند. اما مردم گام خوبی برداشتند و اگر گام مردم برداشته نمی‌شد در این انتخابات نتیجه خوبی بدست نمی‌آمد».

ائتلاف امید را اصلاح طلبان ایران تشکیل دادند و فهرست معرفی شده این ائتلاف در تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی، به طور کامل رای آورد.

هاشمی رفسنجانی به برگزیدگان مرحله اول، و نامزدهای مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس گفت: «شما کسانی که امروز اینجا هستید یا انتخاب شده‌اید یا انتخاب خواهید شد، قرار است درموثر‌ترین رکن انقلاب یعنی مجلس که به فرموده حضرت امام در راس نظام است، قرار بگیرید».

وی در ادامه تصریح کرد: «پیامبر مدتی در عسرت و حبس بود. عده‌ای می‌گویند ما هم باید مانند آن زمان زندگی کنیم اما توجه نمی‌کنند که به محض آن‌که خداوند به ایشان کمک کرد و از آن شرایط خارج شدند به سراغ کار اساسیشان که حکومت بر مسلمانان بود شتافتند. کجا را پیدا می‌کنید که پیامبر از بودن در اسرت راضی باشد، مگر می‌شود امروز در دنیای کنونی در شرایطی محصور باشیم و از محصور بودنمان خوشحال باشیم؛ چرا می‌خواهیم از ابزار اطلاع‌رسانی دنیا استفاده نکنیم و با آن قهر باشیم. این ترامپ که در آمریکا صحبت می‌کند حرف‌های ضد اسلامی می‌زند. می‌گوید مسلمانان را به این کشور راه ندهید و تبلیغ‌های ضد اسلامی می‌کند. آن‌ها می‌خواهند مردم را از اسلام دور کنند و ما نباید کاری کنیم که دنیا ما را به تروریسم بشناسد».

هاشمی‌رفسنجانی در پایان در ارتباط با ضرورت رونق اقتصادی گفت: ریاضت‌هایی که در مورد زندگی خمینی می‌گویند درست نیست من از جوانی در خانه ایشان بودم. ایشان هرچه داشتند را نشان می‌دادند این طور نبود که جلوی خانه زیلو پهن کنند و در خانه قالی داشته باشند.

بلکه از‌‌ همان جلوی خانه‌شان قالی پهن می‌کردند تظاهر نمی‌کردند. خیلی از ریاضت کشی‌های این روز‌ها ریاکاری است. قرارنیست مردم با ریاضت زندگی کنند. آن‌هایی که ریاضت کشی مردم را می‌خواهند و مردم را به عسرت تشویق می‌کنند خودشان طور دیگری زندگی می‌کنند.