.
.
.

حمله احمدی نژاد به توافق هسته‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، در سخنانی، به طور تلویحی، توافق هسته‌ای ایران و غرب و مذاکره کنندگان ایرانی را هدف حملات لفظی خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، احمدی نژاد جمعه ۱۱ مارس، در مراسمی با عنوان یادبود شهدای خیبر گفت: «خیال کردند که بساطی درست کنند و چیزی رد و بدل کنند و پشت تریبون‌ها قیافه فاتح بگیرند کار تمام شده است، به خدا انقلاب ملت ایران در اول راه است و تا برچیدن ظلم و ستم از تمام دنیا این انقلاب ادامه دارد».

در دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی نژاد، سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای این کشور اعمال شد. هواداران احمدی نژاد او را «قهرمان هسته‌ای» می‌نامیدند. رئیس جمهوری پیشین ایران همچنین قطعنامه‌های بین‌المللی در تحریم این کشور را که اوضاع اقتصادی را بحرانی کرد، به باد تمسخر می‌گرفت و می‌گفت که تحریم‌ها «کاغذ پاره» هستند و تاثیری ندارند.

اما حسن روحانی رئیس جمهوری کنونی ایران، پس از روی کار آمدن، حل بحران هسته‌ای را در اولویت خود قرار داد. از این رو دولت روحانی با مذاکراتی که با قدرت‌های جهانی انجام داد، به توافقی دست یافت که بر پایه آن، در مقابل محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو شود.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود، با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران دشمن دارد، خاطر نشان کرد: «افرادی این صحبت‌ها را افراطی‌گری و تندروی می‌دانند، که اگر این را به‌عنوان افراطی‌گری قبول کنیم نعوذبالله باید بگوییم خدا نخستین افراطی‌گر است».

رئیس جمهوری پیشین ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «رئیس جمهور قبلی آمریکا نزدیک به یک میلیون نفر را در افغانستان و پاکستان کشت ولی هنوز می‌گفت باید بیشتر می‌کشتیم تا بتوانیم مسلط شویم».

او افزود: «آن‌ها میکروب درست می‌کنند و ملت‌ها را گرفتار می‌کنند تا داروهای خودشان را بفروشند».