.
.
.

تظاهرات كارگران اصفهان: سوريه را رها كن، فكرى به حال ما كن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اعتراض به مداخله رژیم ایران در سوریه و صرف میلیاردها دلار از اموال ملت ایران برای نجات بشار اسد، دیکتاتور سوریه ، صدها نفر از کارگران معترض ایرانی، شنبه گذشته ، در مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

این معترضان که برخی از آنها کارگرانی بودند که بیش از سه ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند با سر دادن شعار "سوريه را رها كن.. يه فكري به حال ما كن"، خواستار توجه و اهتمام رژیم ایران به حل معضل اشتغال و پیگیری مشکلات طبقات فرودست جامعه ایران، به جای حمایت رژیم اسد شدند.

بخش اعظم معترضان که از کارکنان و بازنشستگان شرکت فولاد اصفهان بودند، خواستار پیگیری حقوق و مزایای خود از سوی استانداری اصفهان شدند.

علیرغم افزایش روزافزون اعتراضات کارگری در شهرها و استان‌های مختلف ایران به دلیل عدم دریافت حقوق در نتیجه بحران اقتصادی ایران و کاهش بودجه، که گاه تا 9 ماه تاخیر در پرداخت حقوق می‌رسد، این اولین بار است که معترضان، به شکل علنی سیاست‌های رژیم ایران در حمایت از تروریسم بین‌المللی و صرف میلیاردها دلار برای همپیمانان منطقه‌ای به جای تلاش برای بهبود اوضاع معیشت اعتراض می‌کنند.

در همین زمینه برخی کنشگران و روشنفکران ایرانی نیز در سال گذشته به مداخله ایران در امور سایر کشورهای منطقه خصوصا کشورهای عربی اعترض کرده‌اند. "حشمت‌الله طبرزدی" دبير كل جبهه دموکراتيك ایران، از روشنفکران ایرانی خواست که نسبت به مداخله ایران در سوریه، عراق و دیگر کشورهای دیگر و به خصوص نسبت به آنچه "جنایات رژیم و مزدورانش در سوریه" توصیف کرد، ساکت ننشسته و اعتراض کنند.

از دیگر سو روشنفکر سیاسی اصلاح‌طلب و استاد دانشگاه، دکتر صادق زیبا کلام در یک نامه سرگشاده به محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ، از رژیم ایران خواست دست از حمایت رژیم بشار اسد و شورشیان حوثی در یمن دست برداشته و در امور کشورهای عربی دخالت نکند.

محمد نوریزاد، سینماگر، نویسنده، کنشگر سیاسی و مدنی جدا شده از رژیم ایران، رهبر این کشور را به دست کشیدن از برنامه اتمی، بشار اسد، سوریه، یمن، حزب الله لبنان، بحرین، شیعیان عربستان سعودی دعوت کرد و از او خواست با شجاعت مسیری را در پیش گیرد که به نابودی ایران نیانجامد.