.
.
.

ایران در پی صدور مهندسان بی‌کار خود به عراق و افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حبیب‌الله بی‌طرف رئیس سازمان نظام مهندسی ایران می‌گوید که این کشور قصد دارد مهندسان بی‌کار خود را به عراق و افغانستان بفرستد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بی‌طرف در اولین نشست خبری هیات مدیره جدید سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه یکی از آفت‌های رکود بازار مسکن افزایش بیکاری در میان مهندسان است گفت: «برای افزایش اشتغال مهندسان برنامه ورود مهندسان به بازارهای کار جهانی را در پیش داریم و از آنجایی که در کشورهای عراق و افغانستان نیاز شدید به حضور مهندسان وجود دارد می‌توان با اعزام مهندسان به این کشور‌ها علاوه بر اشتغالزایی، ارزآوری کشور را هم افزایش داد».

این سخنان بی‌طرف در حالی است که عراق و افغانستان خود از معضل بی‌کاری رنج می‌برند و سالانه هزاران تن از متخصصان این دو کشور به منظور یافتن کار، عزم مهاجرت می‌کنند. با این وجود ایران اقدام به اجرای پروژه‌هایی در عراق و افغانستان با استفاده از نیروهای خود می‌کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران با تاکید بر ضرورت اصلاح قوانین سازمان نظام مهندسی در مجلس دهم گفت: در «حال حاضر ۴۰۰ هزار مهندس در هفت رشته مهندسی عضو سازمان نظام مهندسی هستند و در طول ۲۰ ساله یک و نیم میلیارد متر مربع مجوز ساخت داده شده است بنابراین برای ارتقاء کیفیت ساخت و ساز‌ها و ارتقاء دانش مهندسی اصلاح قوانینی که مربوط به ۳ دهه گذشته می‌شود لازم است».