.
.
.

نیروهای امنیتی باحکم دادستانی مانع خروج محمد خاتمی از خانه‌اش شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مأموران امنیتی، شامگاه جمعه 4 مارس، با حکم دادستانی از خروج محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران از محل سکونتش خودداری نمودند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «کلمه»، به نقل از علی شکوری راد، دبیر کل حزب «اتحاد ملت ایرانی اسلامی» ، مأموران امنیتی با حکم دادستانی، از خروج محمد خاتمی که برای شرکت در مراسم عروسی دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد قصد خروج از منزل را داشت، ممانعت بعمل آوردند.

بر اساس این گزارش، عصر روز جمعه، محافظان محمد خاتمی با حضور در محل برگزاری مراسم عروسی، زمینه حضور وی را فراهم آورده بودند. به گزارش «کلمه»، پس از ممانعت مأموران امنیتی از خروج محمد خاتمی از منزل، اندک درگیری رخ داده است و در نهایت وی موفق به حضور در مراسم نشده است.

محمد خاتمی، در آستانه برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، در پیامی ویدئویی، همگان را به شرکت در انتخابات و رأی دادن به فهرست مشترک «امید» دعوت نمود.

برخی موضع‌گیری‌های محمد خاتمی در قبال حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، دادستانی تهران در اقدامی، انتشار سخنان یا تصویر محمد خاتمی، رئیس جمهوری دولت اصلاحات را ممنوع اعلام کرد.

محمد خاتمی، در مرداد ماه گذشته، در نخستین واکنش نسبت به ممنوعیت تصویری خود در رسانه‌های داخل ایران گفت: این مسأله خلاف قانون صورت گرفته است.

رئیس دولت اصلاحات تأکید کرد:« در هیچ کجای قانون اساسی مصوبه‌ای نداریم که به یک روزنامه تحمیل کنیم مطلبی را کار کند یا نکند».

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه هم در بهمن 93، بر ممنوعیت انتشار اظهارات یا تصاویر محمد خاتمی در رسانه‌ها تأکید کرده و گفت: اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل نماید با آن رسانه برخورد خواهد شد.