.
.
.

ایران...نهایی شدن آمار61 حوزه انتخاباتی

13 حوزه به مرحله دوم کشیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور ایران با اعلام اینکه در بیش از 70 درصد حوزه‌ها شمارش آراء به پایان رسیده گفته است که شمارش آرا برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از شب گذشته شروع شده و در حوزه‌های بزرگ، کلان شهرها و تهران شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

امیری گفت:« آخرین آماری که می‌توانیم اعلام کنیم این است که در 61 حوزه اصلی کار نهایی شد و در 13 حوزه دیگر انتخابات به مرحله دوم کشیده می شود».

وی افزود:« در شهرستان‌های شبستر، مرند، جلفا، سلماس، پارس آباد، دهلران، خدابنده، مریوان، سنقر، خرم آباد، ساوه، رزن و ملایر، انتخابات به مرحله دوم رفت و در 48 حوزه هم منتخب مردم مشخص شدند که به تدریج ستاد انتخابات کشور باید اعلام کند».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران، امیری در خصوص اعلام آمار مجلس خبرگان رهبری نیر افزود:« شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری هم شروع شده است. در این دوره اعضای هیات اجرایی خبرگان رهبری را با مجلس شورای اسلامی یکی کردیم و باعث شده که یک گروه همزمان دو کار و شمارش هر دو را انجام دهند و باید مشغول شمارش آرا یکی از این دو باشند».

رای گیری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری روز گذشته آغاز شد.

به گفته مقامات مسئول در ستاد انتخاباتی تمدید انتخابات به خاطر ازدحام جمعیت پشت صندوق‌های رای صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، ستاد انتخابات در آخرین اطلاعیه خود، زمان اخذ رای در تهران تا ساعت 23 و 45 دقیقه تمدید شده است. برخی دیگر از شهرها تا ساعت 24 زمان رای گیری تمدید شد.

این در حالی است که زمان اخذ رای ساعت 18 اعلام شده بود ولی بعد در سراسر کشور این زمان چهار بار تمدید شد. تمدید زمان رای گیری برای انتخابات پارلمانی تا این اندازه، در ایران بی سابقه است.

خبرگزاری فارس،با شمارش آرای بیش از 40 هزار صندوق اخذ رای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، آمار غیررسمی و ابتدایی راه یافتگان به خانه ملت در حال انتشار است.

منابع غیر رسمی: 60 درصد راه‌‎یافتگان اصولگرا هستند

بر اساس آخرین آمار دریافتی از نتایج شمارش آراء دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابی سراسر کشور، تا کنون قریب 60 درصد راه‌یافتگان قطعی به پارلمان اصولگرا هستند.

همچنین حدود 30 درصد منتخبان اصلاح‌طلب و اعتدالی و بقیه نیز مستقل هستند که گرایش اکثر آنها به سمت اصولگرایان است.

در ادامه با مشخص شدن نتایج آمار حوزه های انتخابیه دیگر، آمار ارائه شده تا کنون قابل تغییر خواهد بود.