.
.
.

وزیر ارتباطات ایران: برخی نهادها برای قطع اینترنت و فیلتر شبکه‌های اجتماعی فشار می‌آورند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود واعضی وزیر ارتباطات ایران می‌گوید که برخی از نهادها برای قطع اینترنت و فیلتر برخی از شبکه‌های اجتماعی فشار می‌آورند.

به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی که جمعه ۲۶ فوریه برای انداختن رای خود به صندوق انتخابات در وزارت کشور حاضر شده بود، درباره ارزیابی‌اش از فضای انتخابات ایران گفت: «من فضای انتخابات را بسیار مثبت ارزیابی می‌کنم و خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم هستیم. فضای موجود هم فضای سالمی است و خوشبختانه همه مراحل تا به خوبی در حال طی شدن است».

وزیر ارتباطات ایران در پاسخ به این سوال که طی دو روز مانده به انتخابات شاهد قطعی و کندی شدید نت و همینطور قطع شدن تلگرام بودیم و آیا این موضوع به انتخابات ارتباطی داشت اظهار کرد: «همه مشکلات پیش آمده در فضای مجازی مرتبط به ما نیست. وقتی سرورهای برخی شبکه‌هایی در خارج از کشور دچار مشکل می‌شود این شبکه‌ها به درستی کار خود را انجام نمی‌دهند اما این موضوع به ما و یا انتخابات مرتبط نیست».

در سال‌های اخیر هنگام تحولات حساسی همچون انتخابات، فضای اینترنت در ایران دچار اختلاف می‌شود. پیش از اعلام نتایج آرای انتخابات ریاست‌جمهوری جنجال برانگیز سال ۲۰۰۹، اینترنت در ایران قطع و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی فیلتر شدند.

واعظی در رابطه با قطعی تلگرام هم گفت که این موضوع قطعا از طرف ما نبود و مشکل هم برطرف شده است. واعظی همچنین با اشاره به جلسات شورای عالی فضای مجازی در آستانه انتخابات اظهار داشت: «در این جلسات رایزنی‌های زیادی انجام دادیم. برخی از نهاد‌ها فشارهایی وارد کردند که در آستانه انتخابات اینترنت قطع و یا برخی از فشبکه‌های اجتماعی فیل‌تر شوند. اما ما با این موضوع مخالفت کردیم. و خوشبختانه با ادامه گفت‌و‌گو‌ها همه را متقاعد کردیم که نیازی به این اقدامات نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم