.
.
.

نتایج اولیه انتخابات مجلس ایران نشان از تقویت حضور اصلاح‌طلبان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از حدود ۱۵ ساعت که از پایان رای‌گیری در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ایران می‌گذرد، رسانه‌ها آمار ضد و نقیضی از نتایج شمارش آرا ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، با اشاره به اینکه در بیش از ۷۰ درصد حوزه‌ها شمارش آراء به پایان رسیده است اظهار کرده‌است که «ما در حال هماهنگی‌های نهایی و تأیید هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان هستیم تا آراء را اعلام کنیم.»

وب‌سایت خبر آنلاین در آخرین گزارش خود اعلام کرد که از ۶۸ کرسی مجلس دهم که نتایج آن به صورت رسمی مشخص شده، «۱۷» فرد راه یافته به مجلس مورد حمایت فهرست اصلاح‌طلبان بوده‌اند و «۱۴» فرد، مورد حمایت اصولگرایان.

براساس این گزارش ۱۹ نفر از افراد راه یافته به مجلس به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده بودند و در فهرست گروه‌های سیاسی قرار گرفتند.

با این حال خبرگزاری فارس نزدیک سه سپاه پاسداران با اشاره به شمارش آرای بیش از ۴۰ هزار صندوق انتخابات اعلام کرد که «تا کنون نزدیک به ۶۰ درصد راه‌یافتگان قطعی به پارلمان اصولگرا هستند».

در همین حال، از بررسی نتایج اولیه اعلام شده توسط خبرگزاری‌ها این‌گونه نتیجه‌گیری می‌شود که وضعیت اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت در انتخابات مجلس دهم نسبت به وضعیتی که در دهه اخیر داشته‌اند تقویت شده‌است.