.
.
.

مهدی کروبی پی از پایان زمان رای‌گیری رای داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که وزیر کشور شنبه ۲۷ فوریه در جمع خبرنگار درباره علت نگرفتن رای کروبی اظهار کرده است که بعد از ساعت ۱۲ (پس از پایان ساعت رای گیری) امکان ارسال صندوق فراهم شده، فاطمه کروبی در بیانیه‌ای جزئیات بیشتری از رای دادن همسرش منتشر کرده است.

به گزارش سایت کلمه، خانم کروبی، در این بیانیه تصریح کرده که این حصر از ابتدا غیرقانونی و سلیقه‌ای اعمال شده و تاکنون احدی حاضر به پاسخگویی در قبال آن نبوده است.

مهدی کروبی چند روز قبل گفته بود که برای حفظ جمهوریت نظام در انتخابات شرکت خواهد کرد. خانواده وی نیز با صدور بیانیه‌ای از مردم خواستند تا پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

به گزارش کلمه، «کارشکنی‌های هیات نظارت شورای نگهبان و دادستانی در این باره محرز است و هرچند وزیر کشور ترجیح داده که صراحتا به آن اشاره نکند اما واقعیت این است که حتی سنگ‌اندازی‌ها نیز از ستاد انتخابات رفع مسئولیت نمی‌کند و وزارت کشور در احقاق حق شهروندی این سیاستمدار در حصر کوتاهی کرده است».

این در حالی است که میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد در آخرین دقایق مهلت اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شرکت کرده‌اند.

میرحسین و رهنورد از چند روز قبل به مسوولان اعلام کرده بودند که قصد دارند در انتخابات شرکت کنند. بنا بر این گزارش، مسئولان برگزاری انتخابات در دقایق آخر رای‌گیری صندوق سیار را به محل حصر بردند و موسوی و رهنورد رای خود را به صندوق انداختند.

صبح جمعه ۲۶ فوریه برخی رسانه‌های اصولگرا مدعی شده بودند که صندوق سیار رای به حصر خانگی منتقل شده اما میرحسین و رهنورد رای نداده‌اند. پس از آن برخی دیگر از رسانه‌ها مدعی حضور صندوق سیار رای در حصر خانگی و رای محصورین شدند. اما سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد تا ساعت ۸ شب جمعه این رای گیری انجام نشده است. طبق اخبار رسیده به کلمه برخی کارشکنی‌ها از سوی هیات نظارت باعث این تاخیر شده است.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران هستند. آن‌ها و همچنین زهرا رهنورد همسری میرحسین موسوی از حدود ۵ سال پیش در حصر خانگی به سر می‌برند.