.
.
.

مسئولان در ایران مانع از رای دادن موسوی، کروبی و رهنورد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با وجود این‌که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، درخواست صندوق سیار کردند تا در انتخابات مجلس شورا و خبرگان رهبری ایران شرکت کنند، مسئولان از برآورد کردن این خواسته تا ساعات پایانی رای گیری امتناع کردند.

ابتدا، سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که صندوق سیار در محل حصر خانگی مهدی کروبی حاضر شده و او رای خود را به صندوق انداخت. پس از آن تقی کروبی فرزند مهدی کروبی اعلام کرد که این خبر صحت ندارد. بعد از آن پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پیرو مصاحبه آقای امیری سخنگوی وزارت کشور مبنی بر حضور مهدی کروبی در انتخابات و ریختن رای خود در صندوق سیار در روز جاری، اعلام می‌­‌گردد با توجه به استفساریه به عمل آمده از وزارت اطلاعات، تا زمان مصاحبه آقای امیری، چنین اقدامی صورت نگرفته است».

از سویی سایت کلمه گزارش داد که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، هفته گذشته، برای شرکت در انتخابات، درخواست صندوق سیار کرده‌ بودند.

براساس این گزارش، این دو رهبر معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال۲۰۰۹ ایران، انتشار خبری مبنی بر تصمیم آنان برای عدم شرکت در انتخابات امروز توسط برخی از وب‌سایت‌ها را رد کرده‌اند.

محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات ایران، روز پنجشنبه، در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره امکان رأی‌ دادن برای مهدی کروبی، گفته بود: «همه کسانی که امکان رأی دادن دارند و می‌خواهند رأی بدهند، در هر جایی که باشند، باید امکانات را فراهم کنیم که رأی خود را بدهند».

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، رهبران اعتراض‌ها به نتایج انتخابات سال ۲۰۰۹، از حدود پنج سال پیش در حصرخانگی به سرمی‌برند.