.
.
.

كودکی اهوازى بر اثر گرد و خاک شديد جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش فعالان اجتماعی اهواز یک کودک از اهالی كوى ملاشيه این شهر به نام فؤاد حلفى بر اثر گرد و خاک شديد روز سه شنبه 23 فوريه ، جان خود را از دست داد.

سازمان حقوق بشر اهواز نیز در گزارشی در این باره نوشت که اين كودک 11 ساله در پی طوفان ریزگردها و نیز به علت سابقه بیماری آسم شب گذشته به دنبال تنگی نفس جان باخت و مراسم تشییع وی امروز در ملاشیه برگزار گردید.

این سازمان نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنبال کردن "سیاست های نابخردانه و تبعیض آمیز" در انتقال سرچشمه های آب رودخانه های استان به مناطق مرکزی و همچنین سد سازی های بدون مطالعه، از جمله سد گتوند" متهم کرد و از آن به عنوان بزرگترین فاجعه زیست محیطی تاریخ ایران یاد کرد که باعث خشک شدن رودخانه ها، تالاب ها و همه آبهای سطحی و زیر سطحی منطقه شده است.

بر اساس این گزارش آمارها و بررسی های رسمی نشان می دهد همه کانون های گرد و غبار در داخل کشور و در نتیجه پروژه های انتقال آب، قرار دارند.

گفتنى است كه مدیر روابط عمومی حفاظت محیط استان از افزایش میزان ذرات معلق در هوا و گردو غبار در هوای اهواز تا 24 برابر حد مجاز خبر داد.

شهریار عسکری سه شنبه اظهار کرد: میزان غلظت گرد و غبار در هوای اهواز در ساعت 12 امروز به سه هزار و 570 میکروگرم بر مترمکعب رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری نيز از تعطیل شدن مدارس همه مقاطع در شش شهرستان در نوبت عصر روز سه شنبه به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار خبر داد.

سازمان حقوق بشر اهواز از نهادهای بین المللی حقوق بشر و نهادهای ذیربط در موضوع محیط زیست خواست تا با تذکرات جدی و با هدف حمایت از انسان و محیط زیست پیرامون آن در اهواز، به رژیم ایران فشار بیاورند.