.
.
.

در آستانه انتخابات، سایت‌هاى وزارت اطلاعات و نيروى انتظامى ايران هک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت‌هاى متعلق به وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی ايران در آستانه انتخابات دو مجلس شورا و خبرگان هک و از دسترس خارج شد.

گروهى با نام " گروه سایبری صبا " يا (صبر و استقامت تا پیروزی) با صدور بيانيه اى كه نسخه اى از آن به "العربية.نت" رسيده است، مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفته است.

اين گروه مى‌گويد كه در اعتراض به حصر ۵ ساله رهبران جنبش سبز و سرکوب وحشیانه مردم در کودتای انتخاباتی سال ۸۸ اين سايت‌ها را مورد نفوذ و هک قرار داده وعکس رهبران جنبش سبز بر فراز سایت وزارت اطلاعات ایران منتشر كرده است.

در بيانيه اين گروه سایبری آمده است كه در عملیات موسوم به «شب مرداب» مورخ ۶ بهمن ۹۴، مطابق با ۲۵ فوریه ۲۰۱۶، در شبی که قرار است ۲ انتخابات مهم در ایران برای برگزیدن نمایندگان مجلس و نمایندگان خبرگان رهبری انجام شود، وبسایت‌های دو نهاد وزارت اطلاعات (واجا) و نیروی انتظامی (ناجا) را هک کرده است.

طبق اين بيانيه اين وبسايت‌ها مختل شده و «کلیه اطلاعات» برای اهداف بعدی اين گروه «تخلیه» شده است.

اين گروه هدف از ين اقدام را جلب توجه به «پنج سال حصر ستمکارانه و غیرقانونی خانم زهرا رهنورد، آقای میرحسین موسوی و آقای مهدی کروبی رهبران محصور جنبش سبز و کاندیداهای محصور کودتای انتخاباتی سال ۸۸ " اعلام كرده‌اند.

اين بيانيه همچنين افزوده: اقتدارگرایان در ایران که گاهی از همنوایی با سیاسیون تندروی سایر ملل هم بهره می‌برند، با سوء استفاده از امکانات حاکمیتی یکجانبه خود، از تهدید و بازجویی تا اسلحه و دادسرا در سایه شعبده بازی دولتی توانستند ضمن بی پاسخ گذاشتن ابهامات و اتهامات خود و سرکوب مردم معترض و زندانی کردن بسیاری از چهره‌های کشور و فعالان اجتماعی با زندان و حصر خانگی کاندیداهای معترض، ما را به سمت سکوت در مقابل عوامل سیاسی و تباهی بکشند. اما ما اجازه نداده و نخواهیم داد".