فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شدت گرفتن حملات به دولت ایران.. زاکانی: شبکه گسترده فساد از دفتر روحانی اداره می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  در روزهای اخیر و با نزدیک شدن انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای ایران، شدت حملات اصولگرایان تندرو به حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور افزایش یافته است.

  آخرین این نمایندگان، علیرضا زاکانی نماینده این دوره مجلس ایران و رئیس سابق بسیج دانشجویی بود که مدعی شد یک «شبکه گسترده فساد» در دفتر حسن روحانی فعالیت می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، زاکانی سه‌شنبه ۱۶ فوریه در یک نشست خبری با عنوان «گزارش یک فاجعه» با موضوع بررسی و افشای اسناد و ابعاد سازمان فساد در گلوگاه‌های اقتصادی ایران مدعی شد که اسنادی از «فساد» و «رانت‌خواری» یک جریان نزدیک به حسن روحانی در اختیار دارد که آنها را تحویل وزارت اطلاعات خواهد داد.

  زاکانی این جریان را متهم کرد که تلاش می‌کند از توافق هسته‌ای به عنوان «ابزار غیر قانونی» استفاده کند و به همین منظور دوشنبه‌ها، جلساتی در دفتر حسن روحانی برگزار می‌شود.

  به گفته این نماینده اصولگرای مجلس ایران «وزارتخانه‌های راه، امور خارجه، ارتباطات و تعاون و رفاه اجتماعی مورد نظر این گروه فاسد قرار گرفته‌اند و اسناد متقنی از این موضوع در دست ماست.»

  زاکانی از بیژن زنگنه وزیر نفت ایران و حسین فریدون برادر حسن روحانی به طور تلویحی به عنوان اعضای اصلی این «شبکه فساد» نام برده که مشغول عقد قرارداده‌های نفتی و غیره با خارج از ایران هستند.

  او مدعی شد: «شبکه دلالی خطرناک و مخوف با مشارکت برخی دولتی‌ها توانسته است با خارج از کشور ارتباط برقرار کند و در حال فروختن کشور با ثمن پایین است.»

  زاکانی از حسن روحانی خواست «به جای اینکه به دنبال فساد و سازمان فساد بگردد، بهتر است به برادر، دفتر خود و وزارت نفت توجه کند.»

  این نماینده اصولگرای مجلس ایران افزود: «اسناد ناجوری در سوءاستفاده از کشور را در دست افرادی می‌بینیم که همه‌کاره دولت هستند، هر چند دولت می‌تواند این موارد را تکذیب کند، ولی ما یکی یکی آن‌ها را افشا می‌کنیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران