فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران توافق چهارجانبه نفتی را نقض کرد

  بازگشت بی ثباتی به بازار نفت

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  همانگونه که انتظار می رفت ایران توافق چهارجانبه دوحه در مورد عدم افزایش سطح تولید نفت را نپذیرفت و اعلام کرد که به افزایش تولید نفت خود ادامه می دهد.

  این اقدام ایران باعث شد تا باردیگر بازار نفت دچار بی ثباتی شود و قیمت نفت در بازار جهانی کاهش یابد.

  وزارت نفت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور قصد ندارد تولید نفت خود را ثابت نگهدارد، اما حاضر است با دیگر کشورهای تولید کننده نفت مذاکره کند. این خبر پس از دیدار وزیران نفت ایران، عراق و ونزوئلا در تهران اعلام شد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، نماینده ایران در اوپک به یکی از رسانه های ایران گفت که این کشور به افزایش تولید نفت تا رسیدن به سطح تولید پیش از تحریمهای اقتصادی ادامه خواهد داد.

  قیمت نفت روز چهارشنبه حدود 4 درصد کاهش یافت، و هرآنچه را که پس از توافق پادشاهی سعودی و روسیه در روز سه شنبه بدست آورده بود از دست داد. دو کشور سعودی و روسیه، بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان، توافق کرده بودند تا سطح تولید خود را افزایش ندهد، و با این تصمیم روز سه شنبه قیمت نفت شمال به 35 دلار برای هربشکه رسید.

  قیمت نفت در 20 ماه گذشته بیش از 70 درصد ارزش خود را از دست داده است، و کشورهای صادرکننده نفت بعد از 15 سال توافق کردند تا ثبات را به بازار نفت بازگردانند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران