.
.
.

ايران ۱۵۰۰ مجروح سپاه و شبه‌نظامی شيعه جنگ سوريه را مداوا مى‌كند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بيش از 1500 مجروح ایرانی، افغان، عراقی و پاکستانی جنگ سوریه در بيمارستان بقية الله تهران وابسته به سپاه پاسدارن مداوا مى‌شوند.

به گزارش سايت "پايدارى ملى"، علیرضا جلالی، رئیس بیمارستان بقیة الله گفته: "برای خدمت رسانی به مجروحان مدافع حرم، نقاهتگاه شهید همدانی با ظرفیت 130 تخت راه اندازی شده و تا به امروز عمل خدمت رسانی به 1504 نفر از مجروحان انجام شده که 425 نفر از آن‌ها مجروحان ایرانی و 1079 نفر دیگر را مجروحان و مصدومان غیر ایرانی تشکیل می دهند."

با اعلام اسامی ۱۸ عضو دیگر سپاه پاسداران که طی درگیری با مخالفان اسد در شمال حلب کشته شده‌اند، شمار کشته‌شدگان ایرانی عملیات اخیر این سازمان به ۴۲ تن رسید.

سردار پاسدار حسین رضایی، سرهنگ ستار اورنگ، ابوذر داوودی، محمود هاشمی، محمدعلی قلی زاده، اسماعیل شجاعی، مصطفی قاسم پور، سجاد حبیبی، عبدالصالح زارع بهنمیری، محمد کاظم توفیقی، محمد مسرور، سید فخرالدین تقوی، علی جوکار، سجاد دهقان، هدایت اله غلامی، عسکر زمانی، سعید مسلمی و سعید سامانلو این افراد را تشکیل میدهند.

خودروهاى سپاه در شمال حلب

بنا به گزارش صفحه فيسبوكى " گزارش جنگ در سوریه و عراق"، سپاه پاسداران در شمال حلب از خودروهای راکت‌انداز «کویران» ساخت صنایع نظامی سپاه استفاده مى‌كنند.

به گفته اين منبع اين خودروها مجهز به راکت ۱۰۷م‌م فجر-۱ در شمال حلب در جریان حمله به شهرک‌های تحت کنترل مخالفان اسد، در تاريخ ۶ فوریه ۲۰۱۶ مورد استفاده نيروهاى سپاه قرار گفته است.

گفتنى است كه رژيم ايران در روزهاى اخير مانند يک دولت اشغالگر در سوریه عمل مى‌كند، به طورى كه جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران روز چهارشنبه در نشست 3هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی، گفت: "روند ميدانى و امتداد سياسى در سوريه در دستان ماست" و "جمهوری اسلامی اراده کرده بود بشاراسد را حفظ کند".