.
.
.

خودکشی کارگر فروشگاه رفاه به خاطر تمدید نشدن قرارداد کار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از کارگران بیکار شده بخش خدمات فروشگاه رفاه شهرری؛ صبح چهارشنبه ۱۰ فوریه در انبار این فروشگاه اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این کارگر که در فروشگاه رفاه شهر ری مشغول به‌کار بود، صبح چهارشنبه حوالی ساعت ۹ در انبار این فروشگاه اقدام به خودکشی نافرجام کرد.

در این زمینه یکی از همکاران وی گفته است: «صبح امروز یکی دیگر از همکاران واحد انبار که برای سرکشی وارد انبار شده بود، متوجه اقدام به خودکشی «ر. ش» می‌شود و اینکه این شخص با کمربند، خود را از قفسه‌های انبار به دار آویخته است».

به گفته این کارگر، آقای «ش» که حدود ۲۹ سال سن دارد؛ با داشتن هفت سال سابقه در فروشگاه‌های رفاه به علت تمدید نشدن قرارداد کارش اقدام به خودکشی کرده است و هم اکنون در بیمارستان هفت تیر واقع در خیابان شهید رجایی تحت مراقبت پزشکی است.

وی با اشاره به فشار روانی ناشی از بیکاری و مشکلات خانوادگی که بر این کارگر وارد آمده، گفته است: «همسر آقای "ش" باردار بوده و طی روزهای آینده فرزندش به دنیا می‌آید».

همکاران این کارگر در فروشگاه شهر ری گفتند: «حدود دو ماه پیش کارفرما به همه کارگران شاغل در فروشگاه رفاه گفته است به دلیل عدم نیاز با تعدادی از کارگران در سال آینده تمدید قرارداد نخواهد شد».

به گفته این کارگران پیش از این بعداز اعلام تمدید نشدن قراردادهای کارگران در سال آینده یکی دیگر از کارگران به دلیل مشکلات ناشی از بیکاری دچار عارضه روحی شده و مدت یکماه است که در یکی از بیمارستانهای روانی بستری شده است.

به گفته آنان، اقدام به خودکشی همکارشان درحالی انجام شد که مدیریت فروشگاه صبح امروز با همه کارگران برای سال آینده قرارداد جدید بسته اما با تمدید قرارداد آقای «ش» و هفت نفر دیگر از همکاران وی موافقت نکرده است.