.
.
.

دو تن از مدیران «پرس تی‌وی» به اتهام آزار جنسی «تعلیق» شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه خبری انگلیسی زبان ‫پرس تی‌وی،متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از «تعلیق» دو مدیر این شبکه در پی متهم شدن به آزار جنسی خانم شینا شیرانی، یکی از مجریان خبر داد.‬

روابط عمومی پرس تی‌وی عصر دوشنبه به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) توضیحاتی در این باره داد که در آن آمده است: «علی رغم اینکه اصولا فایل صوتی از لحاظ قانونی و قضایی وجاهت نداشته و شکایتی نیز تاکنون ارائه نشده است، اما به دلیل اهمیت موضوع، مسوولان ذیربط در حال رسیدگی به آن و تشخیص صحت و سقم این ادعا بوده و تا مشخص شدن نتایج کامل تحقیقات، این دو تن تعلیق شده‌اند».

در روزهای گذشته مجری زن پرس تی‌فی یک فایل صوتی را در اختیار وبسایت روزآنلاین گذاشته که پیشتر توسط او از گفت‌وگو با مدیر اخبار این شبکه ضبط شده در این فایل صوتی وی با اشاره به دفاع از خانم شیرانی در برابر یکی دیگر از مدیران از او درخواست رابطه جنسی کرده است.‬

هفته گذشته شینا شیرانی با کناره‌گیری خود از شبکه پرس تی‌وی پس از خروج اضطراری از ایران نوار صوتی آزار جنسی یکی از روسای شبکه به خود را منتشر کرد.

در این فایل صوتی که سایت «روزآنلاین» آن را پخش کرده حمیدرضا عمادی مدیر خبر شبکه «پرس تی. وی» از شینا شیرانی تقاضای رابطه جنسی می‌کند و الفاظ زشت بیرون از عرفی را به زبان می‌آورد.

خانم شیرانی گفته به این دلیل که «دیگر نمی‌توانسته جزو سیستم و سازمانی باشد که به آن اعتقاد ندارد» از ایران خارج شده است.

او همزمان با انتشار این فایل صوتی و متن گفتگوهای نوشتاری، تاکید کرده که برای مدت‌ها در معرض مزاحمت جنسی مدیر خبر پرنفوذ شبکه رس تی. وی قرار داشته است.

عمادی سابقه همکاری با وزارت اطلاعات ایران در جریان اعتراف‌گیری تلویزیونی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سال ۲۰۰۹ را در کارنامه خود دارد و به این دلیل، نامش در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته است. او هم‌چنین از جمله مدیران نزدیک به محمد سرافراز، رییس کنونی سازمان صداوسیما و رییس پیشین پرس تی‌وی به شمار می‌رود.

شینا شیرانی بعد از انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی مربوط به آزار جنسی‌اش توسط حمیدرضا عمادی، نوشته که از سوی وی مورد تهدید قرار گرفته است. شیرانی همچنین مدعی شده که این آزار مداوم جنسی با سوءاستفاده عمادی از این موضوع که او نیاز مبرم به حفظ شغلش داشته، انجام می‌گرفته است.