فرمانده نیروی هوافضای سپاه ایران: اجازه نمی‌دهیم با آمریکا ارتباطی برقرار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا-فضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که سپاه، اجازه برقراری روابط با ایالات متحده آمریکا را نمی‌دهد.

به گزارش سایت «بسیج پرس» حاجی زاده شنبه ۳۰ ژانویه در سخنانی با تاکید بر ضرورت کوتاه نیامدن در برابر کسانی که دشمن توصیف کرد، افزود: «امروز موضوع تحریم موشکی را مطرح می کنند و انتظار عقب نشینی ما را دارند اما برخورد سپاه پاسداران با این خواسته آمریکا تهاجمی خواهد بود و فعالیت های خود را مضاعف کردیم و خواسته آمریکایی ها در کشور نتیجه عکس داشته است».

در چارچوب توافق هسته‌ای، تحریم موشکی ایران همچنان ادامه دارد. با این وجود این کشور از برنامه خود برای توسعه برنامه موشکی پرده برداشته است. آمریکا هم از احتمال تحریم ایران به خاطر این اقدام سخن گفته است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ایران گفت: «ما هیچ وقت اعتماد به آمریکا نداریم و نخواهیم گذاشت با آمریکا ارتباط برقرار شود و همان طور که امام راحل (خمینی) فرمودند که رابطه بین ایران و آمریکا رابطه گرگ و میش است ما هم هیچ گاه اجازه این ارتباط را نخواهیم داد و این ارتباط برقرار نخواهد شد».

از سال ۱۹۷۹ هنگامی که سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان انقلابی به اشغال در آمد، آمریکا روابطش را با ایران قطع کرد. از آن هنگام روابط میان دو طرف خصمانه بود. اما در چارچوب مذاکرات هسته‌ای، این وضعیت دچار تغییراتی شد و وزرای امور خارجه دو کشور با یکدیگر به طور مستقیم مذاکره کردند؛ مذاکراتی که در نهایت به توافق هسته‌ای منجر به لغو تحریم‌های ایران انجامید.

چهارشنبه گذشته حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت که برقراری رابطه‌ای غیر خصمانه و بدون تنش میان ایران و آمریکا امکان پذیر است.

روحانی که در یک کنفرانس خبری در رم پایتخت ایتانیا سخن می‌گفت، با اشاره به این مطلب افزود:‌« اگر این کلید در تهران بود من حتما از آن استفاده می کردم، اما متأسفانه در واشنگتن است و آنها باید از این کلید استفاده کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید