شکنجه یک زندانی در اهواز تا حد شکستن دو دست وی توسط ماموران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری وابسته به سازمان‌های حقوق بشری در ایران، روز شنبه 30 ژانویه 2016 از شکنجه شدید یک زندانی عرب اهوازی و شکستن دو دست وی توسط ماموران امنیتی خبر دادند.

طبق گزارش این منابع ماجد آلبوغبيش فرزند مالك متولد 1969 از اهالي شادگان روستاي "حدبه"كه در سال 1980 باتهام انجام عمليات عليه مقام امنيتي، درگيري با نيروهاي اداره اطلاعات و تبليغ عليه نظام جمهورياسلامی، در خرمشهر بازداشت شد، ابتدا در شعبه بازپرسي این شهر توسط قاضى «دريس مسلم » و سپس در شهر اهواز دادگاه انقلاب شعبه اول محاكمه و به 8 سال و به پرداخت يك ميليارد ريال محكوم شد.

بستگان آلبوغبيش مى گويند که محكوميت او خیلی وقت است به پایان رسیده اما به دليل عدم توانایی پرداخت مبلغ تا كنون در زندان باقی مانده است.

به گفته كريم دحيمي فعال حقوق بشر به نقل از منابع نزدیک به بستگان آلبوغبيش، روز دوشنبه 5 بهمن 1394 شمسی به دليل گرايش ماجد به مذهب اهل سنت و تنها به خاطر خواندن نماز به شیوه اهل سنت، توسط مأموران زندان مورد ضرب و شتم و نتحث شکنجه قرار می گیرد.

بنا بر این گزارش «محمدى» مسؤل داخلى زندان، ماجد را شكنجه داده تا جایی که دو دست او به شدت صدمه دیدند.

شايان ذكر است دست راست ماجد در هنگام بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات اهواز در اثر شكنجه شديد شكسته بود.

خانواده آلبوغبيش می گویند از روز دوشنبه تاكنون موفق به ديدن فرزندشان نشدند. این خانواده اظهار داشتتند که روز پنجشنبه برای کسب هر گونه معلوماتی در باره اوضاع ماجد، از صبح تا نیمه شب در مقابل در زندان منتظر ماندند اما کسی پاسخگوی آنها نبود.

ماجد آلبوغبيش متأهل و داراى يك فرزند كه پس از دستگيرى و صدور حكم، همسرش بنا به دلائلى از او طلاق گرفت.

هم پرونده آلبوغبيش، اميد بغلانى متولد 1359 متأهل از اهالى خرمشهر و محمد مجدم متولد 1362از اهالى اهواز بعد از دستگيري ماجد از منطقه گريختند تا اینکه در سال 1390 در شهرستان مهران مرز عراق توسط ماموران اطلاعات دستگير و بعد از انتقال به خرمشهر و سپس اهواز در دادگاه انقلاب محاكمه و هر كدام به 16 سال حبس و پرداخت يك ميليارد محكوم شدند.

اين سه زندانى قبلا در زندان كارون بودند و اخيرا همراه 220 زنداني سياسي،مدني و مذهبى اهل سنت عرب از زندان كارون به زندان شيبان منتقل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size