دستگیری ۳۸ تن از بسیجیان تجمع کننده مقابل وزارت نفت ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌ها از ایران حاکی از آن است که ۳۸ تن از بسیجیان معترض به فروش نفت این کشور به اروپا که مقابل وزارت نفت تجمع کردند، توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا در پی تجمع صبح شنبه ۳۰ ژانویه مقابل وزارت نفت، ۳۸ تن از افرادی که در این تجمع شرکت کرده و اقدام به اخلال در نظم عمومی کرده بودند، دستگیر شدند.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ، دستگیر‌ی‌ها با هماهنگی دستگاه قضایی انجام شده و این افراد پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به دادسرا تحویل داده خواهند شد.

پیش از این محمدرضا یوسفی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری تهران در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گفته بود: «از آنجا که هیچگونه درخواستی برای تجمع به استانداری تهران ارائه نشده مجوزی نیز در این ارتباط صادر نشده است بنابراین برگزاری هرگونه تجمع مقابل وزارت نفت غیرقانونی است».

در پی فراخوان هایی صبح شنبه اجتماعی از سوی گروهی که گفته می‌شد از دانشجویان بسیجی هستند مقابل ساختمان مرکزی وزارت نفت واقع در خیابان طالقانی برگزار شد که با واکنش و هشدارهای نیروهای پلیس روبرو شد.

این گروه در اعتراض به آنچه آن را قراردادهای نفتی منعقد شده بین ایران و کشورهای اروپایی نامیدند صبح شنبه مقابل وزارت نفت در تهران اجتماع کردند.

فروش نفت ایران به اروپا پس از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ از سر گرفته شد. برپایه این توافق در پی محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌هایی که علیه این کشور به خاطر برنامه اتمی‌اش اعمال شده، لغو می‌شود

تجمع کنندگان با سردادن شعارهای اعتراض خود را نسبت به انعقاد قراردادهای نفتی جدید بین ایران و دول اروپایی و نیز قرارداد نفتی سال ها پیش موسوم به «کرسنت» ابراز داشتند. اجتماع کنندگان در پی هشدار های پلیس برای ترک محل پراکنده شدن اما مجددا حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر از آنان به این اجتماع غیر قانونی خود در خیابان های اطراف ساختمان دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایرانواقع در خیابان حافظ ادامه دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید