آمریکا هشدار نسبت به سفر شهروندان خود به ایران را تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی بیانیه‌ای بار دیگر درباره سفر به ایران هشدار داد و اطلاعیه قبلی خود را در این مورد تمدید کرد.

به گزاش خبرگزاری رویترز، در بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده آمده است: «وزارت خارجه آمریکا به شهروندان این کشور درباره خطرات سفر به ایران هشدار می‌دهد».

وزارت امور خارجه آمریکا با تاکید بر این‌که این اطلاعیه جایگزین اطلاعیه قبلی در تاریخ ۱۵ اوت سال ۲۰۱۵ می‌شود هدف از بیانیه جدید را «تأکید بر خطرات دستیگری و زندانی شدن شهروندان آمریکایی، به ویژه افراد دارای تابعیت دو گانه ایرانی - آمریکایی» عنوان کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «شخصیت‌های متعددی در ایران، کماکان در برابر ایالات متحده موضع خصمانه دارند. از زمان دست‌یابی ایالات متحده و ایران به برنامه جامع اقدام مشترک ـ برجام ـ برای رفع نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران، این کشور آزار، دستگیری و بازداشت شهروندان آمریکایی، به ویژه شهروندان دارای تابعیت دو گانه را ادامه داده است».

اشاره این بیانیه به توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهان است که ایالات متحده آمریکا یکی از طرف‌های آن بود. در چارجوب مذاکرات هسته‌ای، وزرای امور خارجه ایران و آمریکا با وجود حدود ۳۶ قطع روابط دیپلماتیک، برای نخستین بار با یکدیگر مذاکره کردند. اکنون دیدارهای وزرای امور خارجه دو کشور به مساله‌ای عادی تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size