فرانسویان بخاطر روحانی از شراب نگذشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ضیافت ناهاری که قرار بود فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه به افتخار حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در پاریس برپا کند، به دلیل مخالفت مقام‌های فرانسوی با تهیه وعده‌ای خالی از مشروبات الکلی، لغو شد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «اندیپندنت» در سفر رئیس جمهوری ایران به فرانسه، قرار بود اولاند و روحانی در رستورانی لوکس در پاریس، ناهار بخورند. اما خواست طرف ایرانی برای تهیه وعده «حلال» خالی از مشروبات الکلی، با مخالفت طرف فرانسوی روبرو شد که ایستگاه ناهار را از فهرست برنامه‌ها حذف کرد.

طرف فرانسوی می‌گوید که ارائه غذاهای فرانسوی محلی با مشروبات الکلی و شراب، از سنت‌های فرانسوی است و تهیه وعده «دوست ایرانی» با ارزش‌های فرانسوی تضاد دارد.

کاخ الیزه پیشنهاد کرد که دو رئیس جمهوری به عنوان وعده جایگزین، با یکدیگر صبحانه بخورند اما این پیشنهاد، مورد استقبال قرار نگرفت.

یک منبع هم در گفت‌وگو با رادیو فرانسه گفت: «دو رئیس جمهور فرصت دیدار با یکدیگر در فضای خالی از فشار هنگام خوردن یک وعده غذا را از دست دادند».

پیش از فرانسه، روحانی به ایتالیا رفته بود. در جریان این سفر، مجسمه‌های برهنه هنگام حضور روحانی پوشانده شد و مشروبات الکلی در ضیافت شام سرو نشد؛ اقدام‌هایی که با واکنش‌های انتقادآمیز در ایتالیا روبرو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید