حبس در منزل و حبس الکترونیکی در ایران اجرا می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌های ایران اعلام کرد که حبس الکترونیکی و حبس در منزل از جمله طرح‌هایی است که اقدامات مطالعاتی و همچنین اجرای آزمایشی آنبه زودی اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر جهانگیر با اشاره به طرح کاهش جمعیت زندانیان گفت: «با توجه به تاکید رهبری و تدابیر ریاست قوه قضاییه طرح کاهش جمعیت زندانیان به طور جدی در دستور کار استي.

وی افزود: «حبس الکترونیکی و حبس در منزل از جمله این طرح‌هاست که اقدامات مطالعاتی و همچنین اجرای آزمایشی آن انجام و به زودی مورد اجرا قرار خواهد گرفت. در طرح کاهش جمعیت زندانیان برای حبس های کوتاه مدت، جرایم مالی و سبک نیز طرح های مختلفی پیش بینی شده است که به زودی اجرا خواهد شد».

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران به طرح خروج زندان‌ها از شهرها نیز اشاره کرد و گفت: «خروج زندان‌ها از شهر مستلزم تامین اعتبارات لازم است که امیدواریم در برنامه ششم توسعه اعتبار خروج زندان‌ها از حریم شهرها پیش بینی شود».

جهانگیر با اشاره به فعالیت‌های گسترده اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها گفت: «هدف این برنامه‌ها بازاجتماعی کردن زندانیان است و ما تلاش می‌کنیم با اصلاح شخصیت زندانیان با ارائه آموزش‌های شغلی زمینه را برای ورود آنان به چرخه اشتغال در جامعه فراهم کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید