تظاهرات مدافعان حقوق بشر در آستانه سفر روحانی به فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه های فرانسوی، مدافعان حقوق بشر در آستانه سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به فرانسه، با انتشار بیانیه ای خواستار برگزاری تظاهرات در اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران شدند.

به گزارش سایت خبری رادیو فرانسه، کمیته حمایت از حقوق بشر در ایران که از سال 2004 توسط برخی پناهندگان سیاسی ایرانی ساکن فرانسه تاسیس شده در این بیانیه تاکید کرده است: "از زمانی که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران شده است، 2 هزار زندانی اعدام شده‌اند که در میان آنان مخالفان رژیم و نیز اقلیت‌های مذهبی و قومی وجود دارد."

این کمیته در بیانیه خود خطاب به فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، از او خواستند، در دیدار با حسن روحانی در باره وضعیت حقوق بشر نیز گفت‌وگو کند. در این نامه از جمله به عدم آزادی بیان و سرکوب مدافعان حقوق بشر در ایران اشاره شده است.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه ایران به نسبت جمعیت خود در صدر فهرست کشورهایی است که شهروندان خود را اعدام می‌کند در ادامه آمده است: "ما فرانسه و رئیس جمهوری این کشور را به برخورد قاطع در برابر خشونت‌ها علیه حقوق بشر در ایران دعوت می‌کنیم."

در میان امضاءکنندگان این بیانیه و حمایت کنندگان از آن اسامی شخصیت‌های شناخته شده فرانسوی هم به چشم می‌خورد.

راهپیمایی و مراسم اعتراضی کمیته حمایت از حقوق بشر در ایران ظهر روز پنج‌شنبه 28 ژانویه در پاریس همزمان با سفر رئیس جمهوری ایران به این شهر انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید