شورای نگهبان نوه خمینی را رد صلاحیت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی که قرار است شورای نگهبان قانون اساسی ایران به زودی نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را اعلام کند، گزارش‌ها از رد صلاحیت حسن خمینی نوه بناینگذار جمهوری اسلامی ایران حکایت می‌کند.

خبرگزاری ایلنا در این باره گزارش داده است که حسن خمینی رد صلاحیت شده است. احمد خمینی فرزند حسن خمینی هم در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، نوشته که رد صلاحیت پدرش از سوی شورای نگهبان قطعی شده است. احمد خمینی در این باره نوشته است: «دیشب دیگر قطعى شد که شوراى نگهبان نتوانسته صلاحیت علمى بابا را احراز کند و نتوانستند از شهادت ده‌ها مرجع و عالم و فقیه به اجتهاد پى ببرند. به نظرم براى همگان علت عدم احراز، احراز شده است، مخصوصا که برخى دیگر هم بدون امتحان اجتهادشان احراز شده است».

پیش‌تر نیز محمد علی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، از رد صلاحیت حسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده بود، خبر داده بود.

موحدی کرمانی در پاسخ به نظر جامعه روحانیت مبارز درباره نامزدی حسن خمینی در انتخابات خبرگان چیست؟ گفت: «ظاهرا به وی گفته بودند که امتحان دهید و امتحان نداده است، بنابراین دیگر نمی‌تواند شرکت کند».

خبرگزاری ایلنا در گزارش خود افزوده اشت: «صلاحیت حسن روحانی، رئیس جمهوری، و اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت به تایید رسیده است».

به گزارش این خبرگزاری، صلاحیت احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، و محمود علوی، وزیر اطلاعات هم تایید شده است.

ایلنا با ذکر نام خانوادگی شمار دیگری از داوطلبان، آنان را از جمله تایید یا رد صلاحیت شدگان گزارش کرده است. براساس این گزارش، امینی، باقری، بطحایی، تسخیری، جنتی، حائری، دری نجف آبادی، مصباحی یزدی، محسن قمی، مجتهد شبستری، هاشم‌زاده هریسی، امامی کاشانی، اعرافی، عباسعلی اختری، محمد یزدی از تایید صلاحیت شدگان و رسول منتجب نیا، امجد، مرتضی آقاتهرانی و مجید انصاری که پیش‌تر نماینده مجلس خبرگان بود از رد صلاحیت شدگان هستند.

هنوز اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده رسما اعلام نشده و خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) به نقل از «یک منبع نزدیک به بیت امام» گفت که «رد یا تایید صلاحیت سید حسن خمینی رسما به وی اعلام نشده است». این منبع به ایرنا گفته است که «آنچه تا کنون منتشر شده، فقط گمانه زنی‌های رسانه‌ای بوده است و هیچ کدام مورد تایید ما نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید