پاسخ قاطع رئیس مجلس کویت به لاریجانی در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرزوق الغانم، رئیس مجلس کویت، در جریان کنفرانس همکاریهای اسلامی در بغداد بشدت به سخنان علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، در باره پادشاهی سعودی اعتراض کرد. مرزوقی گفت اگر هیات نمایندگی سعودی در این کنفرانس حضور ندارد، کویت به نمایندگی از سعودی جواب لاریجانی را می دهد.

الغانم گفت: "در ابتدا مایلم اعتراض خود را به سخنان علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، در باره آنچه که در سعودی اتفاق افتاده اعلام کنم. سخنان لاریجانی دخالت در امور داخلی پادشاهی سعودی است."

او افزود: "اگر هیات نمایندگی سعودی در این کنفرانس حضور ندارد، من شخصا و هیات نمایندگی کویت در جمع، نماینده پادشاهی سعودی در این کنفرانس هستیم."

الغانم در ادامه افزود که تروریسم نه دین دارد و نه وطن، از مرزها می گذرد و هیچکس در جهان از آن در امان نیست.

او در باره تروریسم و نقش آن در منطقه و با توجه به موضوع فلسطین گفت: "آیا هدف این است که درگیریهای منطقه ای جای اصلی را در صدر اخبار داشته باشند و جوانان ما بجای پرداختن به مسائل اساسی جان خود را در جنگ با تروریسم از دست بدهند."

سلیم الجبوری، رئیس مجلس عراق که ریاست این کنفرانس را هم به عهده داشت، در ادامه افزود که شعار این کنفرانس "ما برضد تندروی و تروریسم" است، که به معنی همبستگی و احترام نسبت به یکدیگر برای رسیدن به تفاهم و حل اختلافات است. او گفت کنفرانس پارلمانهای اسلامی حقوق آنها که حضور دارند و دیگران که حاضر نیستند را بر اصل همکاریهای متقابل تضمین می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید