آمریکا معتقد است لوینسون دیگر در ایران نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که رابرت لوینسون، مامور سابق اف.بی.آی که سالهای پیش در ایران ناپدید شد، دیگر در این کشور نیست.

خانواده لوینسون روز دوشنبه پس از آنکه مطلع شدند گمشده آنها در میان زندانیان آزاد شده از سوی ایران نیست "بسیار افسرده و غمگین" شدند. در ابتدای هفته جاری ایران 5 آمریکایی زندانی در این کشور را آزاد کرد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: "همانگونه که چند سال پیش گفتیم، بنا به دلایلی ما معتقدیم که او دیگر در ایران نیست." ارنست حاضر نشد توضیح بیشتری در مورد زنده بودن لوینسون بدهد.

او افزود: "ما تلاش کرده ایم اطلاعاتی در باره محل نگهداری او بدست آوریم و به این تلاشها ادامه خواهیم داد."

روز یکشنبه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت که این کشور "هرگز باب را فراموش نمی کند"، و به تلاش برای یافتن او ادامه می دهد.

کاخ سفید بارها تاکید کرده که لوینسون در هنگام ناپدید شدن در جزیره کیش ایران، برای دولت آمریکا کار نمی کرده است. او در ماه مارس 2007 بطور مرموزی در جزیره کیش ایران ناپدید شد.

اما به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، لوینسون برای سازمان اطلاعاتی آمریکا سی.آی.ای (سیا) کار می کرده و قرار بوده در سفرش به کیش اطلاعاتی در باره برنامه اتمی ایران بدست آورد.

لوینسون پدر 7 فرزند از بیماری دیابت رنج می برده، و خانواده او بیمناک هستند که او مراقبتهای پزشکی لازم را در اختیار نداشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید