رئیس پلیس برکنار شده ایران مسئول حمایت از حوثی‌ها شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پیشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت حمایت از شبه نظامیان حوثی یمن را عهده دار شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) احمدی مقدم با عنوان «رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن» به کمیسیوم امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران فراخوانده شده تا گزارشی درباره آخرین وضعیت یمن ارائه کند.

جمهوری اسلامی ایران، حامی حوثی‌ها در یمن است و دولت عبد ربه منصور هادی که جامعه جهانی آن را دولت رسمی این کشور می‌دانند، غیر مشروع توصیف می‌کند. این در حالی است که پس از توافقات صورت گرفته و رسیدن آقای هادی به ریاست جمهوری یمن، حوثی‌ها با همپیمانی با نیروهای وفادار به علی عبد‌الله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، مناطق وسیعی از این کشور را تصرف کردند.

نوذر شفیعی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران به نقل از احمدی مقدم گزارش داده که درباره ستاد تحت ریاست خود گفته است: «این ستاد مسئولیت کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم یمن را برعهده دارد و کمیته سیاسی آن مسئولیت رساندن صدای یمن به عرصه بین‌المللی را نیز عهده‌دار است».

در سال‌های اخیر بارها دولت یمن از توقیف محموله‌های ایرانی حامل اسلحه به حوثی‌ها خبر داده است. اکنون ائتلاف عربی به رهبری سعودی که به منظور دفاع از مشروعیت در یمن تشکیل شده هم چند بار توقیف محموله‌های اسلحه ایرانی را در دریا اعلام کرده است.

احمدی‌مقدم اسفندماه سال گذشته از سمت خود برکنار و در آن زمان گزارش‌هایی از زندانی شدن وی در ارتباط با پرونده فساد مالی بنیاد تعاون ناجا نیز منتشر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size