ویدیو..موشک‌پرانی ایران در نزدیکی رزمناوهای آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی آمریکا روز شنبه 9 ژانویه فیلم ویدیویی سیاه و سفیدی را منتشر کرد که توسط یک هلی کوپتر فیلمبرداری شده است. در این فیلم قایقهای سپاه پاسداران را نشان می دهد که موشکهایی را در نزدیکی رزمناوهای آمریکایی در روز 26 دسامبر گذشته در منطقه تنگه هرمز شلیک می کنند.

Advertisementدر روز 31 دسامبر سپاه پاسداران ایران موشک پرانی ادعایی آمریکا را تکذیب کرد و آنرا "جنگ روانی" خوانده بود.

نیروی دریایی آمریکا با انتشار تصاویر رادار مادون قرمز، نشان داد که قایقهای تندروی سپاه چندین موشک در نزدیکی ناو هواپیمابر ترومن، رزمناو آمریکایی بالکلی، رزمناو فرانسوی پراونس، و چندین کشتی تجاری در این آبراه پر رفت و آمد شلیک کرده است.

تنش بین آمریکا و ایران در حالی با پرتاب این موشکها بالا گرفته که دو طرف در سال گذشته بر سر برنامه اتمی ایران به توافق رسیده اند.
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که این موشکها در "منطقه بین المللی آبراه" و در زمانی شلیک شدند که ناو هواپیمابر ترومن و کشتی های دیگر قصد داشتند از تنگه هرمز عبور کرده و وارد خلیج شوند.

بیانیه ستاد مشترک آمریکا روز 29 دسامبر اقدام ایران به موشک پرانی در منطقه را "بسیار تحریک آمیز، برخلاف اصول ایمنی و غیرحرفه" خواند. در این بیانیه آمده است که نیروهای ایرانی فقط 23 دقیقه قبل از این موشک پرانی، قصد خود را برای شلیک موشک به اطلاع کشتی های آمریکایی رسانده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید