ویدیو.. سفارت سعودی در تهران هدف حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بامداد یکشنبه ۳ ژانویه، سفارت پادشاهی سعودی در تهران پایتخت ایران، هدف حمله افراد معترض قرار گرفت.

خبرگزاری‌های بین المللی از جمله رویترز و فرانس پرس، این خبر را منتشر کردند. همچنین تصاوری منتشره در شبکه‌های اجتماعی و برخی از سایت‌های ایرانی، حمله به سفارت سعودی، آتش زدن وردی آن، ورود به اتاق و تخریب محتوای آن را نشان می‌دادند.

اگرچه برخی از سایت‌های نزدیک به حکومت ایران، این حمله را «خود جوش» توصیف کردند، اما از ساعت‌های ظهر شنبه، ارگان‌های مختلفی از جمله حوزه علمیه و بسیج، برای تجمع در مقابل سفارت سعودی در تهران، فراخوان می‌دادند.

پیش از آن، وزارت امور خارجه سعودی با احضار سفیر ایران در ریاض، نسبت به مواضع ستیزه جویانه مقام‌های ایرانی پس از اجرای حکم شرعی قصاص در حق محکومان در جرایم تروریستی اعتراض کرده و دولت ایران را مسئول امنیت سفارتخانه سعودی در تهران و کنسولگری در مشهد دانسته بود.

ساعاتی پیش از حمله تهران ده‌ها تن از شبه نظامیان بسیج وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، شامگاه شنبه ۲ ژانویه، به کنسولگری سعودی در شهر مشهد حمله کرده و بخشی از ساختمان را به آتش کشیدند.

خبرگزاری تسنیم وابسته به نهادهای امنیتی ایران که از جمله خبرهای پوشش دهنده خبر حمله به کنسولگری است، نوشته که حمله معترضان به کنسولگری سعودی، در اعتراض به اعدام النمرصورت گرفته است.

از سویی خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران گزارش داده که تظاهر کنندگانی متشکل از روحانیون حوزه علمیه، در مقابل سفارت سعودی در تهران تجمع کرده و علیه این کشور شعار دادند.

در همین حال وزارت امور خارجه ایران شنبه کاردار سعودی در تهران را احضار کرده و نسبت به اعدام نمر النمر اعتراض کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size