واکنش به اظهارات شجونی درباه رابطه جنسی فلسفی در زمان شاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

موسسه نشر آثار «محمد تقی فلسفی» از واعظان مشهور ایران، در بیانیه‌ای به اظهارات اخیر «جعفر شجونی» حضور جامعه روحانیت مبارز درباره روابط جنسی آقای فلسفی پاسخ داد.

در بیانیه‌ای که دفتر نشر آثار محمد تقلی فلسفی منتشر کرده، آمده است: «جای بسی تأسف است، خطیبی که در صف مقدم اقدامات روحانیت علیه رژیم شاه قرار داشت و امام خمینی او را زبان گویای اسلام نامید، در برنامه دید در شب در برابر دیدگان نسلی که به اقتضای سن و سال، دور از حوادث و مبارزات دشوار آن دوران علیه رژیم شاه و عواقب آن بوده است، مورد هجمه قرار گیرد».

شجونی درد گفت‌و‌گویی در برنامه «دید در شب» گفته بود که «محمد تقی فلسفی» به عنوان «محلل» با زنی رابطه جنسی داشت و عکس‌های این رابطه، به دست سازمان امنیت ایران در دوره شاه (ساواک) افتاده بود.

ماجرا به سوال مجری برنامه از شجونی درباره صحبت‌های رئیس ساواک درباره روابط جنسی او باز می‌گردد. شجونی در پاسخ گفت که ساواک او را ربود و به او عکس‌هایی از رابطه جنسی‌اش با یک زن نشان داد. او ادامه داد: «ساواک گفته بود که عکس‌هایی برای ۳۰۰ نفر از روحانیون از جمله مصطفی خمینی ترتیب داده بود».

شجونی افزود که عکس‌هایی از «محمد تقی فلسفی» با‌‌ همان زن را دید که «گفته می‌شود واقعیت دارد». او ادامه داد که شنیده است فلسفی با آن زن به عنوان «محلل» رابطه داشت.

شجونی همچنین در پاسخ به مجری برنامه، درباره حقیقت عکس‌هایی که ساواک از خود او در اختیار داشت، گفت: «انشالله مونتاژ بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم