.
.
.

دفاع ولایتی از اعزام شهروندان اهل سنت به جنگ سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، از اعزام شهروندان اهل سنت این کشور به جنگ سوریه و به نفع رژیم اسد دفاع کرد.

وی گفت: «حماسه «نبویون» با حضور اهل سنت ایران در جبهه‌های مقاومت سوریه آغاز شده است».

حدود یک ماه پیش پیکر دو تن از کشته شدگان بلوچ در جنگ سوریه به نامهای عمر ملازهی و سلمان برجسته به سیستان و بلوچستان رسیده و در آنجا دفن شدند.

پس از آن اجساد 7 کشته بلوچ در جنگ سوریه به شهرستان دلگان از توابع استان سیستان و بلوچستان انتقال یافته و دفن شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر در امور بین الملل در گفت‌وگو با این خبرگزاری در دفاع از اعزام شهروندان اهل سنت به جنگ سوریه و مشروعیت بخشیدن به دخالت ایران در آن، گفت:« اگر آگاهی به جهان اسلام داده شود، سنی و شیعه همه در کنار هم و در یک صف واحد در برابر توطئه‌های ضد جهان اسلام می‌ایستند. باتوجه به آگاهی مسلمانان شیعه و سنی، آنها وظیفه خودشان دانستند تا در مقابل توطئه‌هایی که از سوی آمریکا و عواملش در منطقه علیه کلیت جهان اسلام و عزت مسلمین شکل گرفته ایستادگی کنند».

وی حضور ایران را در جنگ داخلی سوریه خنثی کننده توطئه های بیگانگان برای تفرقه جهان اسلام دانست. این در حالی است که اکثریت قاطع پیروان اهل سنت در جهان از جبهه مخالف رژیم اسد حمایت می کنند.

جمهوری اسلامی ایران در ماههای اخیر افرادی از شهروندان اهل سنت بلوچ را با وعده پاداش های مادی به جنگ داخلی سوریه اعزام کرده است که براساس گزارش رسانه های داخلی ایران تاکنون بیش از 21 تن آنها کشته شده اند.

فعالان بلوچ ،جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند که از فقر و بیکاری میان این اقلیت قومی سوء استفاده کرده و با وعده پاداش های مادی شهروندان اهل سنت بلوچ را به مرگ حتمی می فرستد. رهبران مذهبی اهل سنت نیز در خطبه های مختلف خود، شرکت مسلمانان خارجی را در جنگ داخلی سوریه به دلیل اینکه این جنگ میان خود مسلمانان است، حرام اعلام کرده اند.