.
.
.

جلسه داخلی شبکه 3 تلویزیون ایران برای پخش مصاحبه جنجالی فردوسی پور با ظریف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه سه تلویزیون رسمی ایران برای پخش مصاحبه عادل فردوسی‌پور مجری برنامه 90 با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور جلسه‌ای داخلی برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، عدم پخش مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف در برنامه شب یلدای 90 با حاشیه‌های بسیاری همراه شد و به این دلیل مسئولان سازمان صداوسیما به صرافت پخش آن در برنامه این هفته 90 افتادند.

بنا بر این گزارش، به گفته داوود نعمتی انارکی مدیر روابط عمومی سازمان صداو سیما، جلسه‌ای در شبکه سه سیما با حضور مدیران برای پخش این برنامه برگزار خواهد شد اما هنوز هیچ گمانه‌زنی درباره نتیجه قطعی این جلسه مشخص نیست.

از سوی دیگر قرار است شورای عالی نظارت بر صداوسیما، امروز شنبه 26 دسامبر جلسه‌ای درباره همین موضوع برگزار کند اما البته مدیر روابط عمومی سازمان صداوسیما از برگزاری این جلسه ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

طی روزهای گذشته و در پی پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور، 90 و محمد جواد ظریف، رادیو و تلویزیون دولتی، سخنگوی دولت و وزارت خارجه ایران از جمله سازمان‌ها و افرادی بودند که به موضوع واکنش نشان داده‌اند.

عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه ورزشی 90، 21 دسامبر گفته بود مسئولان صداوسیما «صلاح ندیده‌اند» مصاحبه‌ ویژه‌ای که او با وزیر خارجه ایران تهیه کرده بود در «شب چله» پخش شود. او از این بابت از مردم و وزیر خارجه ایران پوزش خواسته بود.

اندکی پس از آن سخنگوی وزارت خارجه ایران خواستار توضیح مقام‌های صدا و سیما به خاطر «این اقدام غیرمسئولانه» شد.

رسانه‌های ایران، از جمله وب‌سایت‌های انتخاب و دیپلماسی ایرانی می‌گویند محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، در پیامکی به آقای فردوسی‌پور گفته است «شنیدم فشار آوردند، از طرف من هیچ نگران نباشید، پخش نشدن مصاحبه اصلا برای من مهم نیست. بی‌جهت درگیر نشوید.»

در ‌‌نهایت رادیو و تلویزیون دولتی ایران بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت این مصاحبه «بدون هماهنگی» با مسئولان شبکه 3 صورت گرفته است.

در حالی‌که وزارت خارجه ایران می‌گوید گفت‌وگوی تلویزیونی با برنامه ۹۰ پس از «پی‌گیری و سماجت» مسئولان برنامه انجام شده، صدا و سیمای ایران می‌گوید هیچ‌گونه درخواستی برای این مصاحبه ارسال نشده است.
اما این گفته‌ها واکنش سخنگوی دولت ایران را نیز در پی داشت؛ محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت حسن روحانی، روز چهارشنبه دوم دی ماه گفت «صدا و سیما از ظریف برای مصاحبه دعوت کرده بود و قرار بر این شده بود که مصاحبه پخش شود، اما اجازه داده نشد».
پخش نشدن مصاحبه محمد جواد ظریف و عادل فردوسی‌پور، بازتاب گسترده‌ای نیز در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته است.