.
.
.

پارلمان اسپانیا ایران را به خاطر نقض حقوق بشر محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

35 نماینده پارلمان اسپانیا و شماری از اعضای مجلس سنای این کشور در بیانیه مشترکی رژیم ایران را به خاطر نقض حقوق بشر و افزایش اعدام ها محکوم کردند.

نمایندگان و اعضای مجلس سنای اسپانیا از اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا عاملان نقض مکرر حقوق بشر و ادامه اعدام ها در ایران را به دادگاه جنایت علیه بشریت معرفی کند.

در این بیانیه آمده است در حالی که اتحادیه اروپا و کشورهای قدرتمند جهان به مدت 6 ماه مشغول مذاکرات اتمی با جمهوری اسلامی بودند، حکومت روحانی طبق گزارش سازمان عفو بین الملل، طی مدت مذاکره با غرب، سرگرم اعدام ها بوده و بیش از 700 نفر را به دار آویخته است.

بیانیه نمایندگان پارلمان اسپانیا با استناد به گزارش عفو بین الملل از اعدام های بی رویه در ایران نام برده و آن را اقدام ضد بشری توصیف کرده است.

نمایندگان اسپانیا در بیانیه مشترک خود همچنین به مسئله اسید پاشی به زنان و سرکوب فعالان حقوقی و مدنی این قشر توسط جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و آن را به شدت محکوم کرده اند.

نمایندگان اسپانیا در بیانیه خود از اینکه اتحادیه اروپا از همه موارد نقض حقوق بشر در ایران چشم پوشی کرده وهیچگونه عکس العملی از نشان نمی دهد ابراز تاسف کردند.

در بیانیه آمده است حال که حسن روحانی برای نزدیکی تهران با کشورهای اروپایی تلاش می کند اتحادیه اروپا باید برقراری روابط با تهران را به مسئله احترام جمهوری اسلامی به ارزش‌های حقوق بشری و رعایت کامل آنها ربط دهد و مسئله رعایت حقوق بشر در ایران را از اولویت های خود قرار دهد.

نمایندگان پارلمان اسپانیا در پایان بیانیه خود از خانم فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باید علنا نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کند و از رژیم ایران بخواهد که به این اعدام ها و جنایتهای ضد بشری در ایران پایان دهد.و مسئولان اعدام های قبلی را به دادگاه بین المللی تحویل دهند.