.
.
.

کشته شدن 4 سپاهی ایران در "بمباران اشتباهى" روسها در سوريه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخى گزارش از سوريه از كشته شدن 4 عضو سپاه پاسداران ایران در "بمباران اشتباهى" روسها طى روزهاى اخير خبر دادند. اسامی این چهار نفر كه در بسيارى از سايتهاى داخل ايران و خبرگزاريهاى رسمى اين كشور نيز منتشر شده است، سید اصغر چرغندی (فاطمی)، طلبه بسیجی از روستای قلعه حمود امیدیه، پاسدار احسان فتحی‌نژاد از بهبهان، سید مجتبی ابوالقاسمی، از دزفول، و پاسدار قاسمی از رامهرمز است.

شبکهٔ ماهواره‌ای فارسی‌زبان " من وتو " كه مقر آن در لندن است به نقل از برخی منابع گفته است كه این نیروها در حملات روسیه کشته شده‌اند و همین است که ایران این خبر را علنی نکرده است. به گفته این منابع، مسکو، می‌گوید اطلاعات غلط از دولت اسد باعث این کشتار اشتباهی شده است. این اخبار اما همچنان تاییدنشده هستند.

اين حادثه در وضعيتى رخ داد كه خبرگزاری بلومبرگ عميق شدن اختلافات ميان ايران و روسيه درباره مساله سوريه و نيز عقب‌نشینی گسترده نیروهای سپاه پاسداران از مناطق جنگی سوریه خبر داد.

اين خبرگزاری به نقل از مقام‌های نظامی آمریکایی و غربی نوشت كه این اقدام ایران در ائتلاف دو جانبه ایران و روسیه در ماجرای جنگ سوریه شکاف می‌اندازد.

بنا بر اين گزارش، نيروهاى سپاه ايران از 7000 عضو در ماه اكتبر كه براى كمك نيروهاى بشار اسد در سوریه اعزام شده بودند بعد از افزايش كشته شدگان در دو ماه اخير، در حال حاضر به کمتر از ۷۰۰ كاهش داده شده اند.

روابط عمومی کل سپاه در ۱۷ تیرماه کشته شدن حسین همدانی، فرمانده سپاه در سوریه را تائید کرد٬ نیروهای فعال حزب‌الله در شبکه‌های اجتماعی از «پیچیده‌شدن» جنگ سوریه و آغاز عملیاتی با عنوان «انتقام سخت» در این کشور خبر دادند.