.
.
.

پلیس فتا:۵۳ تن از گردانندگان سایت‌های تروریستی حامی داعش دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مدعی شده است که ۵۳ تن از گردانندگان سایت‌های حامی گروه دولت اسلامی موسوم به داعش دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، کمال هادیانفر رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی در نشست خبری دوشنبه ۷ دسامبر اظهار داشت: «در ۸ ماهه امسال ۱۳۲ سایت تروریستی داعش که از اقدامات تروریستی در حاشیه مرز حمایت می‌کردند شناسایی شدند.»

وی ادامه داد: «همچنین در یک‌سال و هشت ماهه گذشته، ۲۸۵ سایت حامی داعش شناسایی شدند که از این تعداد، ۱۸۰ مورد مربوط به خارج از کشور و ۳۴ مورد نیز غیرفعال شده بود.»

هادیانفر گفت: «در این زمینه، ۵۳ نفر از گردانندگان این سایت‌ها دستگیر شدند که غالبا در حاشیه مرز و یا در استانهای مرزی قرار داشتند.»

این روایت مورد تشکیک برخی فعالان در ایران قرار گرفته چرا که دستگیری فعالان اینترنتی را در ایران به بهانه‌ها و اتهام‌ها مختلف، مساله‌ای مسبوق به سابقه می‌دانند.

در چند سال گذشته به ویژه از زمان تاسیس پلیس فتا، دستگیری فعالان اینترنتی در ایران که عمده آن‌ها از منتقدان نظام حاکم هستند، تشدید شده است. در سال‌های اخیر پرونده ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ایرانی که پس از دستگیری توسط پلیس فتا در اثر شکنجه جان خود را از دست داد، جنجالی شد.